Для українських учнів і вчителів заснували Коаліцію девайсів. Як вона допоможе в умовах війни

Зустріч, на якій запустили Коаліцію девайсів, Лондон, 23 січня 2024 року. Фото: Міністерство освіти і науки України/Facebook

Міністерство освіти і науки та Міністерство цифрової трансформації разом з Фундацією Олени Зеленської 23 січня запустили у Великій Британії Коаліцію девайсів. Вона буде допомагати українським учням та вчителям, які вимушено працюють онлайн.

Про це 24 січня повідомили на сайті Кабміну.

Ініціативу запустили в Лондоні на базі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Коаліція девайсів — це об'єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що буде забезпечувати пристроями для онлайн-навчання українських учнів і вчителів, які змушені провадити освітній процес онлайн. Коаліцію створило МОН спільно з Мінцифри та Фундацією Олени Зеленської. Так за допомогою партнерів українські міністерства хочуть забезпечити рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.

Перша леді Олена Зеленська сказала, що її Фундація за підтримки міжнародних партнерів уже передала 50 тисяч ноутбуків і планшетів учасникам освітнього процесу, але цього недостатньо.

Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, зараз онлайн вимушено навчаються 1,9 млн учнів, а понад 330 тисяч не мають доступу навіть до такого способу освіти, бо в них нема комп'ютера чи телефона.

"Мета Коаліції цьогоріч — закрити критичну потребу в девайсах для дітей і вчителів із 10 областей, у яких нині переважає дистанційне навчання. Зараз критична потреба ноутбуків становить понад 96 тисяч пристроїв для дітей та понад 29 тисяч для вчителів", — сказав міністр освіти і науки України. Оксен Лісовий.

Уже є перші домовленості Коаліції девайсів. Це понад 50 тисяч гаджетів від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Education Cannot Wait, Міністерства економіки та інновацій Литви та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).