Торгові центри Батумі евакуювали через загрозу вибуху

ЗМІ
Фонтан у центрі Батумі, Грузія, 1 серпня 2012 р. Фото: Марія Данілова/АР

Чотири великі торговельні центри в грузинському місті Батумі евакуювали 21 січня через повідомлення про можливу вибухівку в приміщеннях.

Про це повідомляє місцеве ЗМІ Interpress News.

Батумі – друге за величиною місто Грузії, розташоване на узбережжі Чорного моря приблизно за 20 кілометрів на північ від кордону з Туреччиною.

Влада евакуювала покупців у Grand Mall, Metro City, Batumi Mall і Plaza. Офіційна причина евакуації не розголошується, але співробітник Grand Mall повідомив виданню, про можливе замінування будівлі.

"Кілька хвилин тому прийшов співробітник служби безпеки адміністрації і суворо попередив, щоб ми негайно покинули будівлю. Причину нам не повідомили. Перед цим ми почули шум в одному з магазинів", — розповіла працівниця.

Евакуація відбулася через день після того, як аеропорт Батумі призупинив роботу через загрози використання вибухових пристроїв.

Близько 17:00 за місцевим часом 20 січня співробітники аеропорту отримали погрозу вибуху та розпочали процедуру евакуації. Викликали бригаду шулерів і вибухотехніків, але вибухівки не знайшли. Аеропорт відновив роботу.

ЗМІ News Georgia повідомило, що кілька анонімних облікових записів Telegram поширювали терористичні погрози проти Батумі напередодні евакуації. Деякі з погроз були спрямовані проти мусульман, а інші, як повідомляється, були спрямовані проти Грузії через "нелюбов до Росії".

Наразі російські війська окупували дві території в Грузії – Абхазію та Південну Осетію. Москва отримала повний контроль над регіонами, коли вторглася в Грузію в 2008 році.