Літак Falcon 10, зареєстрований в РФ, зник з радарів над Афганістаном

Скрін відео імовірного місця падіння літака Falcon 10, зареєстрованого в РФ, що зник з радарів над Афганістаном 20 січня 2024 року. Фото: скрін відео соцмереж

Приватний літак Falcon 10, зареєстрований у державному реєстрі цивільних повітряних суден Росії, який летів з Індіії до Москви, зник з радарів у повітряному просторі Афганістану. Попередньо, на борту літака перебували шестеро людей — чотири члени екіпажу і два пасажири. У соцмережах з'явилося відео, імовірно, катастрофи літака.

Про пошуки літака повідомляє "Росавіація".

"Увечері в суботу, 20 січня, перебуваючи в повітряному просторі Афганістану (біля кордону Таджикистану), перестав виходити на зв'язок і зник з екранів радарів літак Falcon 10, зареєстрований у державному реєстрі цивільних повітряних суден Російської Федерації", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що літак належить ТОВ "Атлетик Груп" і приватній особі.

Повітряне судно виконувало чартерний санітарний рейс за маршрутом Гая (Індія) — Ташкент (Узбекистан) — Жуковський (Росія). Першопочатковим місцем вильоту літака Falcon був таїландський аеропорт Утапао.

“Росавіація” перебуває на зв'язку з авіаційною владою Ісламської Республіки Афганістан і Республіки Таджикистан. Тривають пошуки повітряного судна”, — заявили в “Росавіації”.

Також повідомляється, що Falcon 10 (реєстраційний номер RA-09011; серійний — 128) був вироблений французькою компанією Dassault Aviation 1978 року.

Тим часом, у соцмережах з'явилося відео, імовірно, катастрофи літака в Афганістані.

Міністерство цивільної авіації Індії заявило, що літак, який розбив в Афганістані, був зареєстрований у Марокко, повідомляють "РИА Новости".