Ігнат: Місцева влада може купувати засоби РЕБ для протидії російським ракетам і дронам

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Місцеві громади можуть закуповувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) у цивільних виробників для протидії російським ракетам і дронам.

Про це в етері телемарафону сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, зараз є чимало цивільних підприємств, які долучені до виготовлення систем РЕБ.

"Сьогодні у цьому напрямку ведеться активна робота. І це те, що можуть закупляти місцеві громади, тобто залучати ресурс для того, щоб зберегти життя. Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш. А РЕБ працює проти дронів і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена і не долетіти до своєї цілі", — сказав речник ПС.

Ігнат зазначив, що керівники певних компаній уже думають про те, як захистити свої об’єкти: "За цим майбутнє. Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна таким чином зупинити ворога".

Під час ракетної атаки у ніч на 13 січня 2023 року Росія завдала удару по Україні, застосувавши крилаті, аеробалістичні, балістичні, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні дрони. Українська ППО знищила 7 крилатих ракет Х-101/х-555/Х-55 та 1 керовану авіаційну ракету Х-59.

У Повітряних силах зазначили, що понад 20 засобів повітряного нападу, що не потрапили в статистику збитих, не досягли своїх цілей, внаслідок активної протидії засобами радіоелектронної боротьби.