Мільйон дронів за рік — цілком реалістична ціль — Федоров

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. УНІАН/В'ячеслав Ратинський

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що за 2023 рік українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022 році. За його словами збільшилося фінансування і спроможність виробляти дрони. Тепер Україна може зробити більше, аніж мільйон FPV-дронів за рік.

Про це Михайло Федоров розповів у подкасті Слон.

За словами міністра, сьогодні кількість компаній-виробників дронів зросла до 200. Це результат формування політики — спрацювали результати ринкової економіки.

"У 2022 році тільки 7 виробників дронів пройшли дослідну експлуатацію й могли отримувати державні контракти. Це критично мало. Тоді ми зібрали й опитали більш ніж 80 виробників, обговорили їх проблеми й почали працювати над зміною. Ухвалили понад 20 законів і нормативно-правових актів, усунули податки з комплектуючих, дозволили компаніям інкорпоруватися в "Дія.City", — пояснив Федоров.

Він додав, що крім цього була збільшена маржаПоказник рентабельності продукції, різниця між собівартістю товарної одиниці, та вартістю, за яку вона продається. для виробників до 25%, у країнах НАТО цей показник — на рівні 17%.

"За 2023 рік українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022-му. Збільшилося фінансування і спроможність виробляти. Тепер можемо зробити більше, аніж мільйон FPV за рік", — сказав Федоров.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці грудня 2023 року заявив, що в Україні понад 200 заводів, які у 2024-му будуть виробляти мільйон дронів для потреб військових.

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що у 2024 році Україна виробить мільйон дронів.