Росія вже запускала по Україні ракети з КНДР — Офіс генпрокурора має докази

Уламки ракети, якою поцілили російські війська по Харкову 2 січня, 6 січня 2024 року. Фото: Вʼячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив, що Росія вже використовувала на війні проти України ракети з Північної Кореї.

Про це Костін розповів в ефірі Суспільне. Спротив.

Генпрокурор пояснив: щоби підтвердити дані про походження зброї, якою атакують Україну, потрібна спільна системна робота прокурорів, слідчих та експертів.

"Щодо Північної Кореї, то днями ми отримали перші докази використання армією РФ ракет, виготовлених у цій країні. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю", — сказав посадовець.

Костін додав, що такі ж висновки у військових експертів із міжвідомчої робочої групи при Офісі генпрокурора. Експерти також були на місці обстрілу та робили попередній огляд та аналіз частин ракети. Зараз триває комплексна комісійна експертиза, яка має остаточно підтвердити цей факт.

"Ми також працюємо над виявленням інших фрагментів боєприпасів, які були виявлені на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині", — сказав Андрій Костін.

Що відомо про постачання ракет Північною Кореєю Росії

21 грудня пані посол США при НАТО Джуліан Сміт наголосила, що американці мають дані, підтверджені супутниковими знімками, що КНДР поставила у Росію тисячу контейнерів з військовим обладнанням та снарядами.

4 січня координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі розповів, що РФ використовувала для ударів по Україні придбані у Північної Кореї балістичні ракети.

5 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат не підтвердив інформацію щодо використання Росією балістичних ракет, які їй передала КНДР, а речник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному назвав важливою заяву Білого дому про застосування Росією ракет з Північної Кореї та додав, що інформацію вивчають та аналізують "на полі бою".

Велика Британія засудила постачання ракет КНДР Росії. Очільник Міноборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що Росія вже використала балістичні ракети від КНДР проти України та що "Північна Корея повинна заплатити високу ціну за підтримку Росії".

Уже 9 січня 47 країн у спільній заяві засудили постачання Північною Кореєю балістичних ракет Росії. 10 січня використання північнокорейських ракет РФ засудили члени Радбезу ООН.