Фінські музиканти вимагали виключити Ізраїль із конкурсу Євробачення

Представниця Ізраїлю Ноа Кірел на пісенному конкурсі Євробачення 2023 у Ліверпулі, Сполучене Королівство. Фото: AP Photo/Martin Meissner

Майже півтори тисячі діячів музичного бізнесу Фінляндії підписали петицію із вимогою виключити Ізраїль із пісенного конкурсу Євробачення. Організатори конкурсу поки що не бачать підстав це робити.

Про це пише BBC.

Автори петиції звинувачують Ізраїль у військових злочинах у Секторі Гази. Вони вважають, що якщо організатор конкурсу Європейський союз мовлення (EBU) відмовиться виключати ізраїльтян, то свого конкурсанта має відкликати фінляндська мовна спілка Yle.

Автори звинувачують мовленню Yle у подвійних стандартах на тій підставі, що її представники одними з перших закликали виключити з Євробачення Росію після того, як вона напала на Україну.

Європейський союз мовлення в грудні заявив, що конкурс Євробачення проводять мовні компанії, а не уряди країн. Там додали, що ізраїльська компанія відповідає всім вимогам до учасників конкурсу.

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

8 січня New York Times писало, що військові Ізраїлю переходять від широкомасштабної наземної та повітряної кампанії в Секторі Гази до більш цілеспрямованої фази війни проти ХАМАСу. Вони сподіваються, що перехід завершать наприкінці січня, повідомили представники США.

Що відомо про Євробачення 2024

Після перемоги шведської співачки Loreen з піснею Tattoo у британському Ліверпулі конкурс у 2024 році прийматиме шведське місто Мальме. До цього конкурс проводили в місті у 1992 та 2013 роках.

Гранд-фінал проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня. Півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня.

Станом на 16 грудня зі своїми представниками оприділилися: Бельгія, Кіпр, Франція, Словенія, Чехія, Нідерланди, Греція, Сполучене Королівство та Албанія.