"Укрпошта" привозитиме ліки на звільнені та прифронтові території — Мінреінтеграції

Гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський на в'їзді в Херсон, 15 листопада 2022 року. Фото: Igor Smelyansky/Telegram

В Україні з 1 лютого 2024 року запрацює проєкт "Укрпошта-Ліки". У межах нього "Укрпошта" розповсюджуватиме медикаменти на деокупованих і прифронтових територіях, аби зробити їх там більш доступними.

Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як ідеться в повідомленні, "Укрпошта" отримає ліцензію на продаж лікарських засобів у поштових стаціонарних або мобільних відділеннях на звільнених ЗСУ територіях, а також у районах, близьких до ведення бойових дій.

Це, як пише відомство, дозволить розв’язати проблему доступних ліків в Україні вже у першій половині цього року.

Підготовка до проєкту "Укрпошта-Ліки"

Зараз для реалізації ініціативи шукають належне приміщення в Києві, щоби відкрити перший ліцензований склад.

Також наразі проходить набір фармацевтів, адже відпускати нерецептурні та рецептурні ліки має право лише спеціаліст.

Мінреінтеграції також анонсувало, що запуститься гаряча лінія для запитів від громадян.

"Громадяни чекають на наші рішення. Часто через бойові дії та постійні ворожі обстріли наші люди позбавлені доступу до найнеобхіднішого, зокрема ліків. Я дякую всім, хто опікується проблемами людей на прифронтових територіях. Для них це дуже важливо", – сказала міністерка реінтеграції Ірина Верещук.

Останні новини "Укрпошти"

На початку грудня 2023 року Мінвідновлення разом з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, "Укрпоштою" і "Укрзалізницею" та за підтримки "Української інфраструктурної асоціації", а також порталу robota.ua запустили проєкт "Робота та відновлення". Він допомагатиме у пошуку роботи в транспортній галузі, галузі зв’язку, будівництві та у сфері відбудови загалом.

Наприкінці грудня "Укрпошта" вперше з 2002 року доставила міжнародні відправлення з-за кордону до України залізницею — через блокування більшості автомобільних пунктів пропуску на кордонах із Польщею та Словаччиною, а також збільшення черг на пунктах пропуску, що залишаються відкритими.

З 4 січня українські пенсіонери в усіх містах зможуть отримати додаткові 5 LED-лампи у відділеннях "Укрпошти". Для цього треба мати з собою паспорт, РНОКППРеєстраційний номер облікової картки платника податків, пенсійне посвідчення та активний номер телефону.