НАЗК внесло китайську компанію Shandong Odes до переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК. УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідного китайського виробника мотовсюдиходів Shandong Odes Industry Co., Ltd, (Aodes) до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Компанія має штаб-квартиру в Шаньдуні, Китай. Бренд Aodes також зареєстрований у США і включає повний спектр виробництва, обслуговування та реалізації мотовсюдиходів з командами дослідження та розробки зі США, Європи та Китаю.

У НАЗК зазначили, що Міноборони РФ закупило китайські всюдиходи виробництва компанії Shandong Odes Industry Co., Ltd для потреб своєї армії, що і стало підставою для її внесення у перелік спонсорів війни. У 2023 році російське Міноборони закупило китайські всюдиходи Desertcross 1000-3. Станом на середину листопада 2023 року у розпорядженні армії РФ вже нараховувалось 537 одиниць Desertcross 1000-3, а до кінця березня 2024 року має бути закуплено ще 1590 одиниць з "додатковими опціями". Крім того, ця китайська компанія продовжує активно постачати й інші автомобілі до Росії та сплачувати сотні тисяч доларів до бюджету країни. Ці машини отримали підрозділи спеціального призначення для підвезення боєприпасів та інших вантажів вагою до 550 кг, а також санітарно-евакуаційних задач.

"До Росії Shandong Odes постачає свою продукцію з 2021 року. А офіційним дистриб'ютором Aodes на території РФ є ТОВ "Меркури-ДВ". Лише за 2022 рік вона сплатила податки до російського бюджету понад 797 тисяч доларів США", — йдеться у повідомленні.

Російське представництво Aodes складається з понад 60 дилерських центрів, які продають та обслуговують квадроцикли, мотовсюдиходи та гольфкари власного виробництва. Компанія також продовжує бути активним учасником імпортно-експортних операцій з РФ. Зокрема, у період з 24 лютого 2022 року по 31 липня 2023 року було імпортовано товарів на понад 16 млн доларів США. Серед товарів були квадроцикли, запчастини для їх ремонту та обслуговування і надувні човни.

У березні та квітні 2023 року компанією було відправлено до РФ 137 автомобілів Desertcross на понад 1,5 млн доларів США. Основним покупцем виступала російська автоспортивна компанія "Формула 7"/"Формула Д". А з жовтня 2022 року по серпень 2023 китайська Shandong Odes експортувала запчастини до квадроциклів та всюдиходів на загальну суму понад 19 млн доларів США.

"Компанія Shandong Odes Industry через дистриб’юторів ТОВ "Меркури-ДВ" та ТОВ "Формула Д" забезпечує технологічні спроможності країни-агресора, активно підтримує економіку та воєнну машину Росії Спроб засудити війну Росії проти України від керівництва компанії не було", — додали у НАЗК.

Раніше повідомлялось, що Національне агентство з питань запобігання корупції на порталі "Війна і санкції" запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у російській та іранській зброї. База налічує понад 2000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БПЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.