14 грудня Дунайська Комісія на своїй 100-річній ювілейній сесії під головуванням України виключила Російську Федерацію з членів організації. Рішення було ухвалено "з огляду на її (російські — ред.) ракетні та безпілотні удари по Нижньому Дунаю".

"Після того, як у листопаді Росія не була обрана до Міжнародного суду ООН, ІМО, ЮНЕСКО та ОЗХЗ, Росія зазнала чергової дипломатичної поразки в Дунайській комісії, одній із найстаріших міжнародних організацій у світі", — прокоментував відповідне рішення міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Росія має вийти з організації до 29 лютого 2024 року, інакше члени Комісії більше не визнаватимуть своїх зобов’язань перед Росією згідно з установчою Белградською конвенцією.

"Це рішення є належною відповіддю на порушення принципів вільного та безпечного судноплавства на Дунаї. Я вдячний членам Дунайської комісії за вчорашній сміливий і принциповий крок", — додав Кулеба.

Дунайська Комісія – міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї 18 серпня 1948 року у Белграді.

Основними цілями діяльності Дунайської Комісії є забезпечення та розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних судів під прапорами всіх держав відповідно до інтересів та суверенних прав держав-учасниць Белградської конвенції, а також зміцнення та розвиток економічних та культурних зв'язків цих держав між собою та з іншими країнами.

Раніше, 1 грудня, Росію виключили з ради Міжнародної морської організації.

29 листопада Росія втратила своє місце у Виконавчій раді Організації із заборони хімічної зброї. Тоді президент Зеленський наголосив, що ОЗХЗ є "дуже авторитетною" і "терористам у ній не місце".