Пандемія вийшла з-під контролю — ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, фото: АР

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що пандемія COVID-19 вийшла з-під контролю, та закликав до боротьби з дезінформацією про вакцинування.

"Спалах залишається неконтрольованим", – наголосив Ґутерреш під час пресконференції.

Також він заявив, що від пандемії немає панацеї, а одна вакцина не зможе завадити поширенню хвороби.

"Одна вакцина не зможе вирішити цю кризу, тим паче у найближчому майбутньому. Нам необхідно значно розширити нові та наявні інструменти, які допоможуть подолати нові випадки, і забезпечити життєво важливе лікування для зупинки передачі інфекції та порятунку життів, особливо протягом наступних 12 місяців", – зауважив Ґутерреш.

Генсекретар висловив занепокоєння через поширення дезінформації про вакцинування, яка провокує появу теорій змови та відвертає людей в усьому світі від майбутнього щеплення проти вірусу.

"Перед обличчям цієї смертельної хвороби ми повинні зробити все можливе, щоб зупинити смертоносну дезінформацію", – наголосив Ґутерреш.

Він зауважив, що вакцина має стати доступною для людей в усьому світі, проте для цього необхідний значний "стрибок у фінансуванні".

Що відомо

  • Понад 20 мільйонів людей у світі одужали від COVID-19.
  • ВООЗ просить у світу 35 мільярдів доларів на вакцину від коронавірусу.
  • Через спалах COVID-19 в Україні та світі різко зменшилась кількість вакцинацій проти інших хвороб. Зокрема, станом на 1 червня 2020 року лише 28,3% дітей річного віку отримали захист від кору, паротиту та краснухи (КПК).
  • Міжнародні організації, МОЗ та експерти неодноразово наголошували на безпечності та необхідності проведення планових вакцинацій в умовах пандемії COVID-19.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного