Британія та Норвегія створять ініціативу морської підтримки України в Чорному морі

Військові кораблі постійної групи протимінних заходів НАТО, у складі яких естонський тральщик Admiral Cowen. Фото: AP Photo/Gero Breloer

Сполучене Королівство поставить Україні два кораблі-мінники Королівських ВМС для підвищення безпеки в Чорному морі. Також спільно з Норвегією Британія створить морську коаліцію.

Про це йдеться у заяві Міноборони Сполученого Королівства.

Україна закупить ці кораблі коштом експортно-кредитного агентства Британії. У заяві сказано, що крім передачі тральщиків, Сполучене Королівство спільно з Норвегією створять морську коаліцію, надаючи кораблі та транспортні засоби для зміцнення обороноздатності України у Чорному морі.

"Нова коаліція надасть довгострокову підтримку Україні, включаючи навчання, обладнання та інфраструктуру для зміцнення безпеки в Чорному морі", — йдеться у повідомленні.

Сполучене Королівство та Норвегія разом з іншими міжнародними партнерами вже допомогли підготувати сотні українських морських піхотинців і прагнуть продовжити цю роботу, додається у заяві.

Довідково: тральщик — військовий корабель спеціального призначення, головним завданням якого є пошук, виявлення та знищення морських мін

Що відомо про допомогу Сполученого Королівства

Велика Британія є одним із головних партнерів, які надають Україні військову допомогу у боротьбі з російською агресією. Одним із останніх "передач" були ракети Martlet. Вони є ефективними у боротьбі з цілими групами ударних дронів, зокрема іранських "шахедів", які використовує Росія у війні проти України.

У листопаді до державного бюджету України надійшло близько 400 млн доларів США під гарантію Великої Британії через трастовий фонд Світового банку. Їх спрямують на пенсії та зарплати медиків.

На початку грудня Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон оголосив про новий зимовий пакет гуманітарної допомоги Україні у розмірі майже 37 млн фунтів (понад 1,7 млрд гривень). Ці гроші є частиною загальної суми гуманітарної допомоги від Британії для України в розмірі 127 млн фунтів стерлінгів на 2023-2024 роки.