Роботи тривали шість годин: у Києві демонтували пам'ятник Щорсу

Демонтаж пам'ятника Щорсу. Київ, 9 грудня 2023р. Фото: Олександр Магула/Суспільне

У Києві сьогодні, 9 грудня, на бульварі Тараса Шевченка демонтували пам'ятник одному з більшовицьких ватажків Миколі Щорсу. Фахівці КП "Київблагоустрій" працювали над демонтажем 7-тонної конструкції протягом шести годин.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Демонтаж відбувався зранку у вихідний день, щоб не паралізувати рух центральними вулицями міста. Довелося частково перекрити рух транспорту на бульварі Тараса Шевченка, адже через технічно складні роботи залучили важку техніку.

Монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Демонтаж пам'ятника Щорсу. Київ, 9 грудня 2023 р. Фото: Олександр Магула/Суспільне

"Зараз, відповідно до рішення Київради, всі постаменти, всі пам’ятники, які демонтуються у Києві зберігаються на території Музею авіації. Сподіваємося, в подальшому там буде створений Музей тоталітаризму. Ще невідомо, що буде на цьому місці. Є багато очікувань, багато пропозицій. З архітекторами і меценатами будемо вирішувати, що буде на цьому місці", — сказав Суспільному директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

Люди з'юрмилися навколо демонтованого пам'ятника Щорсу, Київ, 9 грудня 2023 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Загалом у Києві прибрали понад 60 пам'яток, пов'язаних з історією і культурою Росії та СРСР. Наразі в місті працюють над об'єктами, з яких Уряд зняв охоронний статус. Зокрема, нещодавно демонтували пам'ятник Олександру Пушкіну, зазначили у КМДА.