Китай вперше запустив дев'ять супутників з морської платформи

depositphotos.com

Китай вперше здійснив запуск на земну орбіту дев'яти супутників за допомогою ракетоносія морського базування "Чанчжен-11".

Як повідомляє китайське інформагентство "Сіньхуа", запуск був здійснений з платформи у Жовтому морі Тайюаньським центром запуску супутників.

"Супутники групи "Jilin-1 Gaofen 03-1", були запущені о 09:23 15 вересня за пекінським часом за допомогою ракети-носія "Чанчжен-11" - першої в Китаї ракети-носія морського базування. Супутники були розроблені компанією Chang Guang Satellite Technology Co., Ltd. Один з супутників буде знімати відео високої якості для популярного китайського онлайн тв-сервісу Bilibili, а інший - для державної телекомпанії CCTV."

Решта супутників за допомогою технологій формування та зчитування аерокосмічних зображень отримуватимуть фото з високою роздільною здатністю.

Крім того, всі дев'ять супутників надаватимуть дані дистанційного зондування для служб обстеження земельних ресурсів КНР, служби міського планування та займатимуться моніторингом стихійних лих.

Що відомо

  • 3 вересня ракету-носій Vega, у створенні якої брала участь Україна, успішно запустили 15-ий раз.
  • На початку вересня компанія Ілона Маска запустила у космос дванадцяту партію супутників Starlink.
  • Україна відзначила 25-річчя запуску першого в історії українського супутника "Січ-1".