Китайська ракета, що працює на метані, вивела на орбіту три супутники

Ракета-носій Zhuque-2, що працює на метановому паливі, стартує з центру запуску супутників Цзюцюань, 12 липня 2023 року, Китаї. Фото VCG/VCG через Getty Images

У Китаї ракета, розроблена компанією LandSpace Technology, вивела на орбіту три супутники. Подія стала важливою віхою для китайського приватного ракетобудування, оскільки це перша у світі ракета-носій з киснево-метановим двигуном.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що успішний запуск ракети підвищує довіру інвесторів до метану як потенційного ракетного палива, яке, як вважається, може скоротити витрати та підтримувати багаторазові ракети чистішим і ефективнішим способом.

Ракета Zhuque-2 Y-3 стартувала о 7:39 ранку за місцевим часом із центру запуску супутників Цзюцюань.

Запуск став третім для цієї ракети. За даними розробників, вона здатна виводити на сонячно-синхронну орбіту до чотирьох тонн корисного навантаження.

Другий запуск цієї ракети без супутників у липні 2023 року зробила LandSpace першою в світі компанією, яка запустила ракету на метановому рідкому кисні, випередивши американських конкурентів SpaceX Маска та Blue Origin Джеффа Безоса.

Наголошується, що два успішні запуски показали, що ракета Zhuque-2 достатньо надійна для комерційного застосування.

Три супутники вийшли на сонячно-синхронну орбіту висотою 460 км. Подробиць про типи супутників та їхнє застосування компанія не надала.