Інформаційні вкиди росіян: експерт дав поради, як себе убезпечити

Фейкове повідомлення. Фото: Wokandapix/Pixabay

Аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков розповів, які інформаційні вкиди росіян наразі поширюються в Україні та як українцям протидіяти їм.

Про це він повідомив в етері "Кримського питання".

Так, росіяни намагаються реєструватися в українських групах родичів чинних або загиблих військових та військовополонених для того, щоб провокувати їх на антивладні настрої та зіштовхувати лобами з іншими категоріями громадян.

"Росіяни намагаються розповідати родичам полонених, що одних міняють, інших — не міняють, значить ваших вважають поганими, інших — хорошими. Таким чином, намагаються їх спровокувати на протестні акції", — уточнив Жуков.

За його словами, те ж саме стосується родичів українських захисників, які вже тривалий час перебувають на фронті та які вже втомилися і фізично, і морально. Росіяни намагаються підштовхнути їх до акцій протесту, де основними умовами буде демобілізація військових, заміна їх на мобілізованих тощо.

"Задача росіян — не вирішити наші проблеми, а створити нам проблеми додаткові, нашу країну максимально дестабілізувати", — зазначив експерт.

Жуков також розповів, що можна зробити кожному окремому українцю, аби протидіяти інформаційним вкидам росіян. У першу чергу, він радить зберігати голову холодною та дотримуватись правил інформаційної гігієни та безпеки, користуватися офіційними джерелами інформації (повідомленнями органів влади та від "білих" українських медіа, які викликають довіру та є авторитетними) та дуже обережно поводитись у соцмережах, де багато російських вкидів.

"Тобто не поширювати ті речі, які, як мінімум, є сумнівними і з тих джерел, які не є такими, що заслуговують на довіру. У будь-якому разі, краще до десяти порахувати перед тим, як емоційно щось робити, і відповісти собі на просте питання: "Чи наближує ця річ, яку я зараз намагаюся зробити, нашу перемогу, чи віддаляє нас від перемоги?". Якщо відповідь на це питання — варіант "Б", то краще цього не робити. Навіть якщо це просто поширення якогось контенту сумнівного, навіть якщо він знаходить емоційний відгук у вас, а якщо ви, наприклад, захочете записати якесь відеозвернення, розповісти як все погано і не пропонуючи при цьому реальних інструментів і ефективних дій", — пояснив аналітик.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook