За рік у Києві демонтували понад 25 тисяч рекламних конструкцій: у КМДА назвали причини

Демонтаж незаконної реклами в Києві. Фото: КМДА

Від початку 2023 року в Києві демонтували 25 562 незаконні вивіски та рекламні конструкції. Найчастіше вивіски знімали з будинків, бо вони закривали вікна, балкони або частини інженерних комунікацій.

Про це інформує Київська міська державна адміністрація.

Зокрема, упродовж року співробітники комунального підприємства "Київреклама" очистили фасади будинків від 16 тис. незаконних рекламних засобів. Власники оголошень допустили низку порушень: зовнішня реклама перекривала декоративні елементи будівлі, вікна, зливні чи газові труби, витяжки.

Столичні комунальники знімають вивіски, розміщені з порушенням вимог, Київ, 2023 р. Фото: КМДА

Також за 11 місяців у різних районах столиці комунальники прибрали 5 420 штендерів. Це — виносні рекламні конструкції у формі арки чи прямокутника, які ставлять біля входу до магазину чи посеред тротуару.

На третьому місці в переліку незаконних рекламних засобів — оголошення на парканах. З огорож у Києві зняли 2 690 рекламних табличок.

Крім того, комунальники знімали незаконну рекламу з дахів будівель, електроопор, об'єктів транспортної інфраструктури.

У КМДА нагадують власникам бізнесу, що рекламні конструкції слід розміщувати, відповідно до правил і за наявності дозволу. За самовільне розміщення рекламних засобів передбачена адміністративна відповідальність.

Вимоги до вивісок і реклами, а також процедура оформлення на них дозвільних документів описані на офіційному сайті Управління з питань реклами КМДА.

Що відомо про розміщення засобів реклами у Києві

Станом на середину квітня у Києві демонтували 5 559 незаконних рекламних вивісок.

На початку літа 2023 року влада Києва заявила, що хоче змінити чинний порядок розміщення вивісок для того, щоб зберегти автентичність історичного середовища міста.

У липні в Києві відновили видачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами, їх припинили видавати на початку повномасштабного російського вторгнення.

Раніше повідомлялося, що в Києві до кінця року планують демонтувати 25 тисяч незаконних засобів реклами. У КМДА заявляють: підприємці не знають або не усвідомлюють необхідність розміщувати конструкції згідно з правилами.

У жовтні з'явилась інформація, що влада столиці планує посилити відповідальність підприємців за повторне самовільне розміщення вивісок на фасадах.

У листопаді у Києві почали збір підписів під петицією з пропозицією обмежити розмір торговельних вивісок і рекламних плакатів.