ISW оцінив темпи втрат РФ на фронті на війні в Україні

Ілюстративне фото: АР

Російські війська можуть зазнавати втрат по всьому фронту в Україні зі швидкістю, близькою до тієї, з якою Росія наразі генерує нові сили.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що речник командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Володимир Фітьо заявив 7 грудня, що російські війська втратили майже 11 000 особового складу (імовірно, вбитими або виведеними з ладу внаслідок поранень) на Куп'янському, Лиманському та Бахмутському напрямках у листопаді 2023 р.

“Оперативний темп на Куп'янському, Лиманському та Бахмутському напрямках наразі нижчий, ніж на Авдіївському напрямку. Ці втрати свідчать про те, що рівень втрат російських військ в районі Авдіївки може бути ще вищим, зважаючи на вищий темп бойових дій на цьому напрямку”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили аналітики, українські офіційні особи раніше повідомляли, що російські війська втратили 5 тисяч військових убитими і пораненими під Авдіївкою і Мар'їнкою в період з 10 по 26 жовтня, коли російські війська провели дві хвилі важких механізованих штурмів у спробі захопити Авдіївку.

Наразі російські війська проводять масові піхотні атаки, щоб захопити Авдіївку, очевидно, намагаючись зберегти бронетехніку, незважаючи на ризик ще більших втрат у живій силі, йдеться у звіті  аналітиків.

“Українські офіційні особи зазначають, що оборонні зусилля Росії також призводять до значних втрат: за повідомленнями, українські війська вбили понад 1200 російських військовослужбовців і поранили понад 2200 на східному (лівому) березі Херсонської області в період з 17 жовтня по 17 листопада”, — йдеться в аналітичному звіті.

Повідомляється, що українські війська продовжують контрнаступальні операції на заході Запорізької області і, ймовірно, завдають аналогічних втрат російським військам, що обороняються на цій ділянці фронту.

“ISW не може підтвердити цифри російських втрат, надані Україною, а достовірні дані про російські втрати в Україні відсутні. Якщо надані Україною цифри в цілому точні, то вони вказують на те, що російські операції в Україні загалом мають значні втрати, і що високі російські втрати є не лише результатом російських наступальних операцій під Авдіївкою”, — йдеться в аналітичному звіті.

Станом на ранок 8 грудня, за даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 337 220 військовослужбовців.