Естонія розриває договір із Росією про правову допомогу

Будівля МЗС Естонії у Таллінні. Фото: Міністерство закордонних справ Естонії / vm.ee

Уряд Естонії у четвер, 7 грудня, ухвалив рішення розірвати договір про правову допомогу з Росією та доручив Міністерству закордонних справ підготувати та направити парламенту відповідний законопроєкт.

Про це повідомили на сайті естонського МЗС.

"Поки триває повномасштабна агресія Росії проти України, ми повинні продовжувати наші зусилля з ізоляції росіян на міжнародній арені та підтримувати двосторонні відносини між Естонією та Росією лише на абсолютно необхідному мінімальному рівні", — пояснив глава МЗС Естонії припинення угоди.

Він додав, що мета — якомога швидше розірвати угоду, тому що Естонія заявила про чітку позицію не співпрацювати з агресором.

Зазначається, що у разі не розірвання договору контракт був би автоматично продовжений у 2025 році.

Після припинення дії договору правова співпраця з Росією надалі відбуватиметься так само, як і з усіма третіми країнами.

Як пише Postimees, на практиці це означатиме, що незручністю, з якою зіткнуться громадяни РФ в Естонії та громадяни Естонії в РФ, стане те, що всі офіційні документи (довідки про сімейне становище, свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть тощо) вимагатимуть додаткового підтвердження апостиль. Наразі такої вимоги немає.

"Це може стосуватися спорів, пов'язаних із встановленням батьківства, аліментів, питань спадкування, здійсненності судових рішень та взаємного визнання виданих в Естонії та Росії документів. Наприклад, у частині визнання документів зараз документ, виданий одній країні, автоматично діє в іншій країні. Іноді може знадобитися лише нотаріально засвідчений переклад. Коли і якщо ця угода перестане діяти, також доведеться апостилювати документи", — розповів виданню юрист Данило Липатов.