Уряд виділив 788 млн гривень на розмінування та фортифікаційні укріплення — Шмигаль

Фото: пресслужба Кабміну

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд затвердив розпорядження про надання Міноборони коштів на зміцнення обороноздатності у прифронтових регіонах.

Відповідне рішення схвалили на позачерговому засіданні 7 грудня.

"Виділяємо понад 788 мільйонів гривень на розмінування та фортифікаційні укріплення", — зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, 759 мільйонів гривень будуть спрямовані на закупівлю автотехніки, 29 мільйонів гривень — на спецтехніку.

"Це дасть змогу сформувати додаткові підрозділи розмінування та суттєво прискорити терміни очищення українських земель від російських мін та снарядів", — додав глава уряду.

Що відомо про розмінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування українських територій знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців.

Близько 40 країн вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.