ВРП звільнила Сальнікова з посади голови Державної судової адміністрації

Колишній голова Державної судової адміністрації Олексій Сальніков. Фото: Transparency International Ukraine/Telegram

Вища рада правосуддя вирішила притягнути голову Державної судової адміністрації Олексія Сальнікова до дисциплінарної відповідальності у виді звільнення з посади.

Про це повідомили у ВРП.

"Рішення схвалено на підставі відповідної пропозиції Комісії з питань вищого корпусу держслужби в системі правосуддя з висновком про наявність у діях голови ДСА Сальнікова О. О. дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом першої частини другої статті 65 Закону України "Про державну службу" — порушення Присяги державного службовця", — мовиться в повідомленні.

Як зазначено в пропозиції, порушення присяги державного службовця полягало у протиправних діях щодо використання статусу держслужбовця, який обіймає посаду державної служби категорії "А" в системі правосуддя, в неправомірних приватних інтересах інших осіб, що створює конфлікт між приватними та публічними інтересами, суперечить покладеним на держслужбовця службовим обов'язкам.

Також це підриває довіру до нього як до носія влади та до посади голови ДСА й призводить до тяжких наслідків у вигляді приниження авторитету Державної судової адміністрації як державного органу.

"Вища рада правосуддя вважає обґрунтованим висновок Комісії про наявність у діях голови ДСА України Сальнікова О.О. складу вказаного дисциплінарного проступку", — додали у ВРП.

У чому підозрюють Сальнікова

24 липня Сальнікову оголосили підозру через підбурювання до надання хабаря суддям Верховного суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства.

Встановлено, що Сальніков у березні отримав від фізичної особи 7,5 тисячі доларів. За даними правоохоронців, частину коштів він мав залишити собі, а 5 тисяч передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства.

"Однак, після викриття НАБУ і САП ексголови ВС на одержанні хабаря, поведінка голови ДСА різко змінилася і він почав ухилятися від вирішення питання, проте й не маючи намір повертати отриману ним неправомірну вигоду", — зазначили у Національному антикорупційному бюро.

28 липня ВАКС застосував до Сальнікова запобіжний захід у вигляді застави розміром в 805 тисяч гривень. Також на посадовця було покладено особисті зобов'язання.

Сальніков очолював Державну судову адміністрацію з квітня 2022 року.