"Ми не заспокоїмось, доки Чорне море знову не стане вільним": воїн ГУР розповів деталі ударів морськими дронами по ЧФ РФ

Українські морські безпілотники. Фото: The Times

Командир флота морських безпілотників воєнної розвідки України з позивним “13” розповів про успішні удари морськими дронами по об’єктах Чорноморського флоту РФ, що стало важливим фактором у забезпеченні свободи судноплавства у Чорному морі та створенні коридору для руху іноземних торгових суден в українські порти.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це він повідомив британському виданню The Times.

Військовослужбовець безпосередньо брав участь у декількох успішних атаках на російські кораблі, у тому числі у спецоперації поблизу селища Чорноморське окупованого Криму 10 листопада 2023 року.

Він розповів, що на світанку того дня українські морські безпілотники зайшли у порт, оминаючи протичовнові сітки. Коли окупанти помітили їх, то відкрили кулеметний вогонь, проте не змогли завадити руху дронів.

В результаті цієї атаки морські безпілотники знищили два десантні катери окупантів класів "Акула" та "Серна" із завантаженим на борт бронетранспортером. Ще один дрон вибухнув у ремонтному доку.

“Вони знали, що ми прийдемо, але нічого не змогли вдіяти. Радість була неймовірна. Метою мого життя було затопити російський корабель, і ми затопили одразу два... Тепер у нас нова мета — потопити щось більше”, — зазначив боєць Головного управління розвідки МО України.

Атака морських дронів ГУР на Чорноморське у Криму. Фото: ГУР МО України

Також 25 травня та 14 вересня 2023 року були знищені російські розвідувальний корабель "Іван Хурс" і нове патрульне судно "Сєрґєй Котов", завдяки морським дронам.

Розвідник назвав ці безпілотники "надзвичайно ефективною зброєю". Їхня вартість у тисячі разів нижча, ніж будівництво одного корабля, наприклад, "Сєрґєя Котова", та підготовка екіпажів.

Морські дрони-смертники використовують й інші підрозділи ЗСУ, у тому числі СБУ. Наприклад, Sea Baby атакував Кримський міст, російський фрегат "Адмірал Макаров", нафтовий танкер Sig та десантний корабель “Олєнєґорскій ґорняк".

Оператори українських морських дронів змінюють підходи до війни на воді, тому що викривають вразливість великих суден противника перед дешевими і швидко виготовленими дронами.

У результаті співпраці Великої Британії, США та України щодо створення флоту українських ударних морських дронів, російський флот зазнав значних втрат та був витіснений із західної частини Чорного моря.

"Я мрію потопити ще більше російських кораблів, набагато більше ― так багато, щоб вони взагалі не могли плавати. Чи можемо ми знищити весь Чорноморський флот РФ? Так. І ми над цим працюємо", ― заявив "13".

Видання також пише, що успішні атаки даною зброєю стали важливим фактором у забезпеченні свободи судноплавства у Чорному морі та створенні коридору для руху іноземних торгових суден в українські порти.

"Ми пишемо історію, і наші західні партнери дуже зацікавлені в цих інструментах", ― наголосив командир флоту безпілотників ГУР МО.

Зокрема, вони зацікавлені у безпілотнику Magura V5, нова модифікація якого дозволяє розставляти міни на шляху кораблів противника та повертатись у порт базування. Він має дві камери, інфрачервону оптику, супутниковий модуль, через який йде сигнал камер до пункту управління.

Завдяки двигуну потужністю 300 кінських сил Magura V5 може розвивати швидкість у 45 морських миль на годину. Крейсерська швидкість у 25 миль на годину дозволяє забезпечувати запас ходу на 250 миль. Боєголовка розміщена у носовій частині дрону та важить 250 кг, а бойова частина ще важче.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook