США надали Україні допомогу для будівництва захисту енергооб'єктів

Херсон. Зруйнована внаслідок російських обстрілів електропідстанція, 9 січня 2023 року Фото: Херсонська ОВА/Telegram

Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID) надасть Україні 20 тисяч тонн металу для будівництва споруд захисту енергооб'єктів від російських атака дронами та ракетами.

Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України в Facebook.

У відомстві зазначили, що уряд США через USAID фінансує проєкт енергетичної безпеки України, згідно з яким країна вже отримала першу партію 5 тисяч тонн металу, який використовують при спорудженні антидронових захисних споруд у західних, центральних та південних регіонах. Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури зазначає, що арматура є найдорожчим матеріалом у проєкті.

"Отримуємо метал у якості благодійної допомоги. Це важливий внесок у захист енергетичної інфраструктури України та швидкого будівництва захисних споруд", — йдеться у дописі.

У відомстві додали, що вже з березня поточного року навколо основної мережі Укренерго зводяться бетонні конструкції. Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури зазначає, що метал закуповують в українського виробника. Загалом до другого рівня захисту відносяться 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.

Що відомо про допомогу Україні від США в енергоблоці

Вашингтон і Київ у вересні 2023 року підписали меморандум щодо співпраці для забезпечення стійкості української енергетичної системи. Уряд США має намір надати Україні допомогу на загальну суму 522 мільйони доларів, з яких 422 мільйони нової допомоги у сфері енергетики, та 100 мільйонів — за умови виконання відповідними органами державної влади України визначених заходів, йдеться у документі.

Комітет буде проводити щоквартальні зустрічі для оцінки прогресу.