Марченко зустрівся з делегацією Світового банку: обговорили стан проведення реформ і потреб України на 2024 рік

. Фото: AP

Міністр фінансів Сергій Марченко провів зустріч з делегацією Світового банку для обговорення стану проведення реформ та потреб України на 2024 рік.

Про це повідомили у пресслужбі Мінфіну.

"У цьому році в рамках мобілізованих СБ фінансових ресурсів Україна отримала понад 14 мільярдів доларів США. Банк розробив низку важливих інструментів для залучення фінансування з метою забезпечення підтримки держбюджету України та відновлення інфраструктури, зруйнованої внаслідок російської агресії", — зазначив Марченко.

У міністерстві вказали, що наразі обсяг портфеля діючих проєктів Світового банку є найбільшим за всі роки співпраці. У цьому контексті, учасники зустрічі обговорили стан реалізації проєктів з відновлення.

Під час зустрічі окрему увагу було приділено питанню впровадження узгоджених СБ та урядом заходів та реформ в Україні.

Марченко підкреслив, що пріоритетом української влади є забезпечення повноцінного виконання сторонами умов для отримання фінансування та його прозоре і підзвітне використання, що дозволить створити основу для економічного відновлення держави та прискорить процес подолання руйнівних наслідків війни.

Своєю чергою директор Світового банку в справах Східної Європи Аруп Банерджі наголосив, що СБ зацікавлений у подальшій підтримці України та пошуку потрібних заходів і умов для залучення фінансування іноземних партнерів через спільні проєкти.

Раніше стало відомо, що Україна отримає 550 мільйонів доларів у межах проєкту Світового банку для відновлення сільського господарства.