Литва надала Україні мільйон євро через фонд Банку розвитку Ради Європи

Будівля Банку розвитку Ради Європи. Фото: з сайту CEB

Очільниця Мінфіну Литви Гінтаре Скайсте та голова Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) Карло Монтічеллі сьогодні, 4 грудня, підписали у Вільнюсі угоду, згідно з якою Литва спрямує до Українського фонду солідарності БРРЄ для відновлення один мільйон євро.

Про це повідомляє LRT.

Зазначається, що метою Українського фонду солідарності БРРЄ є підтримка вимушених переселенців та сприяння відновленню України. Кошти цього фонду будуть спрямовані на задоволення різних соціальних потреб, що виникли через війну. Йдеться про забезпечення добробуту та інтеграції вимушених переселенців та відновлення соціальної інфраструктури територій України.

За словами Скайсте, основна увага фонду буде спрямована на соціальну та медичну інфраструктуру України, а також реконструкцію житлових будинків.

"Ми розглядаємо цей власний внесок як частину ширшої стратегії. Литва виділила понад 1,9% ВВП на підтримку України через різні інструменти фінансової та прямої підтримки. Це один із найвищих показників взагалі серед усіх країн, які надають допомогу Україні", — заявила Скайсте після підписання договору.

Вона додала, що "у цей період необхідно допомогти українцям не лише на військовому фронті, а й у соціальній сфері, де є багато проблем".

Скайсте та Монтічеллі також обговорили інвестиції БРРЄ у Литві та роль банку у наданні підтримки Україні.

17 листопада БРРЄ схвалив кредит у розмірі 100 мільйонів євро для Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) на фінансування відновлення інфраструктури охорони здоров’я, зруйнованої внаслідок війни та задоволення нагальних потреб у цій сфері.

У червні цього року Україна офіційно приєдналась до Банку розвитку Ради Європи, ставши його сорок третьою державою-членом. Банк працюватиме в Україні, приділяючи особливу увагу соціальним секторам, як-то охорона здоров'я та житлово-комунальне господарство. Співпраця з Україною є однією з головних цілей Стратегічних рамок діяльності БРРЄ на 2023-2027 роки.

Банк розвитку Ради Європи є багатосторонньою фінансовою установою соціальної спрямованості.  Він був створений у 1956 році з метою вирішення європейськими країнами питань, пов’язаних із соціально спрямованою реінтеграцією біженців, переміщених осіб та мігрантів.