Україна отримала ракети для ППО та вийшла на виробництво 6 "Богдан" на місяць — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський у Харкові, 30 листопада 2023 р.Фото: Associated Press

Президент Володимир Зеленський провів щоденний селектор, під час якого обговорили отримання Україною ракет для систем ППО та результати нарощування власного виробництва зброї.

Про це він повідомив у Телеграм-каналі.

"Триває виконання важливих оборонних домовленостей з нашими партнерами. Отримали як дефіцитні ракети до наявних систем ППО, так і нові, сучасні зенітні комплекси. Вдячний нашим друзям", — сказав президент. Зеленський зазначив, що дають результат і зусилля з нарощування власного виробництва озброєнь.

"Уперше вийшли на показник шість "Богдан" на місяць. І вже бачимо, як збільшити його ще", — сказав він. Зеленський відзначив і роботу "зернового коридору", який перевищив позначку 7 млн тонн вантажів. "Також отримав доповіді розвідок, зведення з фронту. Оборонні бої на Бахмутському та Авдіївському напрямках, активні дії на півдні. Херсон. Надзвичайні служби, ОВА та МВА долають наслідки чергового варварського обстрілу та допомагають постраждалим. А сили оборони реалізують задум, як відбити ворогу можливості й бажання тероризувати місто", — сказав президент.

У липні 2023 року українську САУ 2С22 "Богдана" офіційно взяли на озброєння Збройних сил України.

Раніше САУ "Богдана" брала участь у бойових діях, хоча не перебувала на озброєнні. Вперше після початку повномасштабного вторгнення, у травні 2022-го, бойову роботу машини продемонстрував на своїй сторінці у Facebook колишній народний депутат Сергій Пашинськийі повідомив, що передав її військовим. У липні того ж року, про те, що українська САУ допомагала звільняти острів Зміїний повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

У січні міністр оборони Олексій Резніков анонсував серійний запуск оновлених українських машин. 19 липня на запитання кореспондента Суспільного про перспективи для української САУ Резніков відповів:

"Давайте подивимось, як вона пройде випробування на полі бою. Ми з вами маємо мати нашу власну українську зброю. Це запорука того, що ми будемо потужним східним щитом не тільки для НАТО, а й для Європи, для цивілізованого світу", — сказав очільник Міноборони.

19 липня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що на озброєння до української армії прийнято 20 дронів українського виробництва.