Британське місто Глазго відбудує Миколаїв

Пара з дитячим візком проходить повз будівлю, яку пошкодила російська ракета в Миколаєві, 23 жовтня 2022 р. Фото: AP Photo/Emilio Morenatti

Британське місто Глазго припинило свої відносини з Ростовом-на-Дону в Росії та оголосило про побратимство з Миколаєвом в Україні.

Про це пише британський мовник BBC. Миколаїв, який постраждав від російських ракетних ударів, був обраний через спільну з Глазго історію суднобудування. Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив у листі, що побратимство з Глазго було б великою честю.

Рада Глазго запропонувала Миколаєву "дружбу та солідарність як містам-побратимам". Голова Ради Сьюзен Ейткен зустрілася з представниками України у Сполученому Королівстві та обговорили певні деталі.

"Ми віримо, що жителі Глазго будуть готові надати практичну підтримку та допомогу, а також моральну підтримку жителям Миколаєва, оскільки ви працюєте, щоб задовольнити їхні потреби та відновити своє місто серед постійної загрози унаслідок російської агресії", — йдеться у листі ради Глазго.

Міський голова Олександр Сєнкевич у відповідь звернувся до ради та запропонував обмін досвідом під час відбудови міста після війни. Пропозицію про побратимство буде представлено на повному засіданні ради наступного тижня.

Радникам також буде запропоновано просувати прогрес у підписанні меморандуму про взаєморозуміння та запросити представників українського міста на церемонію в Глазго.

З 1986 року Глазго був побратимом з Ростовом-на-Дону, великим російським торговим центром, розташованим на річці Дон біля Чорного моря.