Наземні системи ППО стали одним із викликів війни — британська розвідка

ЗРК "Тор-М1". Фото: Олександр Сігачов

Подолання наземних систем протиповітряної оборони противника залишаються одним із найважливіших викликів у війні як для Росії, так і для України.

Про це інформує Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Як відзначили британські розвідники, з російського боку зенітно-ракетний комплекс малої дальності "Тор" (SA-15 за класифікацією НАТО) відіграє критично важливу і значною мірою ефективну роль. З максимальною дальністю польоту 15 км, ЗРК “Тор” експлуатується підрозділами протиповітряної оборони російської армії і призначений для захисту лінії фронту сухопутних військ.

Це контрастує з іншими системами малої дальності, такими як "Панцир" (SA-22 за класифікацією НАТО), які експлуатуються російськими Повітряно-космічними силами і зазвичай захищають командні пункти, ЗРК більшої дальності та авіаційні бази.

“Діючи як передова лінія російської мережі протиповітряної оборони в Україні, SA-15 зараз особливо активно використовується для протидії українським безпілотним літальним апаратам”, —  відзначили у британській розвідці.

За даними британських розвідників, одним із ключових обмежень системи в поточній війні, ймовірно, є витривалість її екіпажу.

“За встановленого розподілу лише трьох осіб на кожну систему, підтримання високого рівня бойової готовності протягом тривалих періодів часу з великою ймовірністю може виявитися екстремальним випробуванням на витривалість”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Раніше стало відомо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким збільшив штатну чисельність військовослужбовців збройних сил РФ на майже 170 тисяч.