У СБУ пояснили, чому Порошенка не випустили у відрядження за кордон. У "Європейській солідарності" прокоментували

Доповнено
Народний депутат, експрезидент України Петро Порошенко під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 15 лютого 2022 р. УНІАН/Синиця Олександр

Російська Федерація планувала використати зустріч голови партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном у своїх ІПСО проти України. Через це зокрема Порошенка не випустили у закордонне відрядження.

Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України.

За даними СБУ, Росія готує провокації на міжнародній арені, зокрема проведення широкомасштабної ІПСО, що спонукатиме українських політиків проголошувати наративи щодо необхідності переговорного процесу з РФ на умовах заморожування війни.

Як зазначається у повідомленні, саме у цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі Порошенка та Орбана.

"СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій, — сказано у заяві відомства.

Водночас у пресслужбі "Європейської Солідарності" заявили, що СБУ розповсюдила неправдиве повідомлення, що заборона виїзду Порошенку 1 грудня була повʼязана із зустріччю з Орбаном.

"Саме з першого по восьме грудня у Петра Порошенка були заплановані візити лише до двох країни: Польщі та Сполучених Штатів Америки. Тут не йдеться про якісь інші дати", — йдеться у заяві партії.

Там також зазначили, що до США не випустили не лише Порошенка, але і всіх депутатів "Європейської Солідарності", які отримали запрошення на Форум Міжнародного демократичного союзу, а також на зустрічі в Пентагоні, Конгресі, Держдепі США.

"Своїми недолугими діями та публічними розʼясненнями ті, хто спланував цю спецоперацію проти лідера "Європейської Солідарності", фактично підіграють ворогу, розганяючи саме ту російську ІПСО, проти якої так відчайдушно "боролися". Позиція Петра Порошенка лишається незмінною: після 24 лютого і звірств в Україні не може бути й мови про переговори з путінською Росією", — сказано у заяві.

Тим часом угорська влада заявила, що відмова у виїзді за кордон Порошенку — "ще один доказ неготовності України до вступу у ЄС".

"Угорщина не бажає брати жодної участі у внутрішньополітичній боротьбі президента Зеленського. Такі новини і подібні політичні чистки — це ще один доказ того, що Україна поки не готова до членства у ЄС", — заявив Офіційний представник уряду Угорщини Золтан Ковач.

Напередодні, першого грудня, експрезидент України Петро Порошенко повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження до Польщі та Сполучених Штатів та назвав це "антиукраїнською диверсією".

Нардеп від парламентської фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко повідомив, що розпорядження голови парламенту Руслана Стефанчука на відрядження Петра Порошенка скасував віцеспікер Верховної ради Олександр Корнієнко.

У коментарі Суспільному речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав, що прикордонники забезпечують оформлення і пропуск осіб через кордон виключно відповідно до законодавства, зокрема, і правил перетину кордону громадянами України.

Зі свого боку заступник голови парламенту Олександр Корнієнко коментарі каналу "Рада", заявив що скасував міжнародне відрядження Петра Порошенка після отримання листа з грифом "Для службового користування", зміст якого він не може розголошувати.

У травні колишнього президента Петра Порошенка прикордонники також не випустили за кордон. Тоді Порошенко з третьої спроби перетнув кордон України з Польщею. Підставою  відмови у виїзді прикордонники називали "проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа" — не зчитувався QR код.