Рада Безпеки ООН зняла заборону на постачання зброї Сомалі, що діяла 30 років

Сомалійські солдати на параді в Могадішо, Сомалі, 12 квітня 2022 р. Фото AP /Farah Abdi Warsameh

Рада Безпеки ООН у п'ятницю, 1 грудня, одноголосно скасувала заборону на постачання зброї до Сомалі через понад 30 років після запровадження першого ембарго.

Про це пише Bloomberg.

За резолюцію проголосували 14 країн, одна країна — утрималася.

Водночас Рада Безпеки продовжила режим санкцій та заборону на постачання зброї для сомалійського угрупування "Аль-Шабаб", яке пов’язують із терористичною організацією Аль-Каїда.

"Щоб зменшити загрозу, яку представляє Аль-Шабаб для Сомалі та регіону, Рада Безпеки вирішила сьогодні відновити режим санкцій і ембарго на постачання зброї проти цієї терористичної групи… Ці заходи не застосовуються до поставок Федеральному уряду Сомалі, Національній армії Сомалі, Національному агентству розвідки та безпеки, Національним поліцейським силам Сомалі або Корпусу охорони Сомалі", — йдеться у резолюції.

Рада Безпеки запровадила ембарго на постачання зброї в 1992 році після повалення клановими воєначальниками центрального уряду на чолі з диктатором Мохамедом Сіадом Барре.

Нинішній президент Сомалі оцінив зняття заборони як визначальну подію, яка потенційно може змінити ландшафт безпеки країни.

Бойовики Аль-Шабаб ведуть жорстоке повстання проти уряду Сомалі з 2006 року, намагаючись встановити власне правління на основі суворого тлумачення ісламського закону шаріату. Уряд Сомалі давно просив скасувати ембарго на постачання зброї, щоб протистояти цій загрозі та посилити боротьбу з бойовиками.