ГРВІ та грип на Полтавщині: яка ситуація із захворюваністю та як вберегтися

Фото ілюстративне

На Полтавщині триває сезонне зростання захворюваності на ГРВІ та грип. Також виявляють випадки COVID.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла кандидатка медичних наук, терапевтка Світлана Касинець.

За її словами, якщо хвороба починається зі стрімкого підвищення температури тіла до 39 градусів і вище, вираженою слабкістю, ломотою у тілі – це здебільшого симптоми грипу.

Якщо температура тримається у межах 37-38 градусів протягом кількох днів, першіння у горлі, набряклість у носі, чхання, сльозотеча – так проявляється ГРВІ. Остаточний діагноз має встановити сімейний лікар. Нині дуже популярні цитотести, що роблять одразу на прийомі. Вони зручні тим, що перевіряють хворого і на грип, і на коронавірусну інфекцію.

Для лікування грипу призначають специфічну терапію. Для COVID є свої протоколи ведення пацієнтів. Якщо результати цитотесту негативні, то тоді хворого ведуть як ГРВІ.

Гострі респіраторні вірусні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом, а також при безпосередньому контакті з хворою людиною. Відповідно до цього існує і профілактика цих захворювань.

Варто уникати скупчення людей, від хворої людини триматися на відстані не менше двох метрів, якомога частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, не торкатися очей, носа, рота немитими руками. Додає лікарка.

Особливу небезпеку становить мобільніий телефон. Протягом дня ми постійно беремо його до рук, тому вдома обов’язково телефон потрібно протерти. Зміцнити імунітет допоможе повноцінний сон – 6-8 годин на добу та корективи до раціону харчування.

Як розповіла Світлана Касинець, в осінньо-зимовий період слід збагачувати своє меню свіжими овочами та фруктами. Особливо тими, що містять вітамін С – зелена цибуля, цитрусові, ківі. Серед продуктів корисна квашена капуста. Варто пити достатню кількість води. Та найбільш дієвим захистом від грипу є вакцинація.

Щороку у вільному продажу є тетравалентні вакцини від вірусу грипу. Звісно, краще робити щеплення за 2 тижні від очікуваного піку захворюваності. За цей час виробляються антитіла, що захищають від того штаму вірусу, що циркулює у цьому сезоні. Втім навіть якщо вже спостерігається спалах захворюваності і людина не робила щеплення та немає ознак грипу, то вакцинуватися також необхідно.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook