На Полтавщині зросла захворюваність на скарлатину: у чому причина

У Полтавській області зросла кількість хворих на скарлатину. За тиждень інфікувалося 38 людей, що наближається до рівня захворюваності минулого року.

Скільки випадків скарлатини на Полтавщині?

На Полтавщині за останній тиждень зафіксували спалах скарлатини – 38 нових випадків. Здебільшого хворі ― діти.

Кількість інфікованих майже досягла рівня захворюваності 2023-го, тоді хворих за рік було 57. Про це розповів Суспільному епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий. За його словами, таку кількість інфікувань міг спричинити початок епідеміологічного сезону гострих респіраторних захворювань.

Кількість хворих зі скарлатиною на Полтавщині. Графіка: Суспільне Полтава

"Також це можна пов’язати з тим, що на вулиці холодно, люди більше збираються групами десь у колективах, школах, садочках, і від цього рівень інфікування зростає. Середній показник захворюваності на Полтавщині – 7,7 (близько 8 випадків за тиждень ― ред.). За минулий тиждень зареєстровано 38 випадків", ― каже Олександр Перцевий.

Побільшало хворих і серед пацієнтів центру первинної медико-санітарної допомоги №1 у Полтаві, каже лікарка Оксана Литовченко:

"Протягом останніх місяців стало набагато більше, якщо порівнювати з минулим роком. У нашому закладі за цей рік 86 дітей захворіло на скарлатину. Для порівняння, у минулому році (2022-му ― ред.) було всього п’ять".

Вікторія Роменська з донькою у полтавській лікарні. Фото: Суспільне Полтава

"В осінньо-зимовий період ми намагаємось робити профілактику вітаміном D3, більше часу гуляємо на свіжому повітрі. Надаємо перевагу не торговим центрам, а паркам і свіжому повітрю", ― розповіла мама двох дітей Вероніка Роменська.

Що таке скарлатина, які симптоми та небезпека

Скарлатина— це гостре інфекційне захворювання. За словами епідеміолога Олександра Перцевого, небезпека полягає в ускладненнях, які хвороба може викликати.

"До основних симптомів належать висока температура, загальна слабкість, симптоми загальної інтоксикації. Можливий головний біль, біль у горлі та сухість шкіри. Можливі тяжкі ускладнення, такі як гнійний лімфаденітзапалення лімфатичних вузлів, гломерулонефрит захворювання нирокта ревматизмзапальне захворювання сполучної тканини з переважною локалізацією в серцево-судинній системі", ― каже Олександр Перцевий.

Лікарка Оксана Литовченко консультує пацієнтів. Фото: Суспільне Полтава

За його словами, нині щеплень проти скарлатини не існує. У лікуванні хвороби використовують антибактеріальні препарати, розповіла лікарка Оксана Литовченко:

"Через ці ускладнення ми так довго тримаємо дітей (на карантині ― ред.), які, до прикладу, ходять до дитячого садочка. До трьох тижнів ми тримаємо їх на карантині і не випускаємо в садок, тому що протягом трьох тижнів і можуть виявитися ці ускладнення".

За тиждень найбільше пацієнтів зі скарлатиною виявили у Полтавській громаді.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook