Побиття військовослужбовця у Тлумачі на Франківщині: що кажуть очевидці, рідні бійця та нападник

У Тлумачі, що на Івано-Франківщині, 30 листопада п'яний водій побив військовослужбовця Ігоря Федорака. В нього — зламаний ніс. Поліцейські затримали нападника.

Суспільне з'ясовувало подробиці інциденту.

Що кажуть очевидці бійки

Жителька Тлумача Юлія Ротерман розповідає, що 30 листопада приблизно о 16:00 побачила, як б'ють чоловіка у військовій формі. Жінка каже: їй здалося це важливим, тож почала знімати конфлікт на свій телефон.

"Він просто почав бити. Я думала, що це когось з військкомату, хто роздає повістки. Чому він на нього накинувся, я взагалі не могла зрозуміти. Якби знала, що це — людина, яка прийшла недавно з війни, що це — тато Аліси Андрусяк і в нього загинув син, я б не знімала, а вийшла б і дійсно щось зробила", — розповідає Юлія Ротерман.

Очевидиця нападу Юлія Ротерман. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, напад тривав п'ять хвилин, а приблизно за десять хвилин приїхали поліцейські. Михайло Ротерман каже: він зі своїм товаришем відтягував кривдника.

"Мене жінка закликала, щоб я розборонив. Я перебував у технічній кімнаті. Вийшов, ще товариш мій був. Ми підійшли, я почав його відтягувати, став між ними. Я його старався заспокоїти, ну він не дуже реагував. Потім побіг в інший бік, і вже поліція під’їхала", — говорить Михайло Ротерман.

Очевидиця інциденту Анастасія Зелез. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інша очевидиця інциденту Анастасія Зелез розповідає, що чоловік продовжував бити військового і тоді, коли приїхали поліцейські.

"Це було жахливо. Адже під час війни бачити таке на вулиці — це просто недопустимо. Поліцейський розборонив їх. Але цей чоловік, звичайно, він був п'яний, вертався ще раз і ще раз. Навіть поліцейського просто штовхав", — каже Анастасія Зелез.

"Хочу, щоб з військовими поводилися гідно"

Про побиття свого батька Аліса Андрусяк дізналася з інтернету. Вона розповіла Суспільному, що батько якраз гостював у неї в Тлумачі та виїжджав з міжбудинкового проїзду — мав їхати додому, до Коломиї.

"Тато максимально ухилявся, щоб йому не віддати. Я вважаю, що він дуже гідно вийшов з цієї ситуації, але чоловік не давав йому спокою. Він був дуже п’яним, образливо говорив до тата", — розповідає Аліса Андрусяк.

Дочка військовослужбовця Аліса Андрусяк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Донька військового говорить: вмовляла батька написати заяву у поліцію, бо він не хотів цього робити. Аліса каже: важливо не проігнорувати цю ситуацію, треба, щоб з військовими поводилися гідно. Брат жінки загинув на війні. А батько захищає країну зараз.

"Він поховав сина, пройшов дуже важкі бої, був "на нулі". В нього — дуже великі проблеми зі здоров'ям. Тато просто хоче спокою. Але я, як дочка, не можу це залишити. Це — дуже принизливо. Я пишаюся татом, що він витримав це гідно і не "віддав здачу". Він повівся, як військовий", — каже Аліса Андрусяк.

Військовий зняв побої. В нього — зламаний ніс. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

1 грудня її батько разом з поліцейськими знімав побої у Тлумацькій центральній міській лікарні, розповідає Аліса. Спілкуватися на камеру її тато відмовився.

Лікарка-отоларингологиня Лілія Партика каже: оглядала чоловіка. З її слів, у нього – свіжа рана на носі та перелом кісток спинки носа.

"Мужчина зробив знімок. На знімку виставлено перелом кісток спинки носа, без особливих зміщень. Крепітаціїшум, який чути в місці перелому кістки нема, є поверхнева рана, також розрив шкірних покривів", — розповідає Лілія Партика.

"Мені соромно за цю бійку"

Чоловік, який побив військового, телефоном розповів Суспільному, що перебував у стані алкогольного сп'яніння. Своє ім'я він не захотів оприлюднювати. На момент запису коментаря чоловіка затримали поліцейські.

"Мені просто соромно за цю бійку. Там конфлікт в мене виник. Я навіть не хочу про це згадувати. Був п’яний. Я зараз зустрінуся з потерпілим, буду пробачення просити", — каже нападник.

Поліцейські притягнули підозрюваного до адміністративної відповідальності за ст. 130 та внесли відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч. 1 ст. 296 ККУ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube