Офіцера Нацгвардії, який побив строковика у Франківську, засудили на 1,6 року дисциплінарного батальйону

. Фото ілюстративне: Pixabay

Офіцеру однієї з частин Нацгвардії на Івано-Франківщині, який лаяв та бив підлеглого, присудили один рік та шість місяців утримання у дисциплінарному батальйоні. Таке рішення ухвалив Івано-Франківський міський суд 6 вересня 2023 року. Вирок набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги — тридцяти днів з дня його проголошення.

Старший лейтенант Нацгвардії, перебуваючи на посаді командира 1 патрульного взводу військової частини, вчинив насильство щодо підлеглого в умовах воєнного стану.

Під час засідання обвинувачений визнав свою провину. Він розповів, що 18 березня 2023 року, у казармі однієї з військових частин він наказав підлеглому прибрати територію.

"Надалі в обідній період часу обвинувачений повторно мав намір направити потерпілого для прибирання території, однак той відмовився і між ними виникла словесна суперечка та розмова на підвищених тонах. На емоціях обвинувачений завдав потерпілому три-чотири удари в груди та штовхнув на стіл. Обвинувачений у вчиненому щиро розкаявся, зазначив, що шкодує за вчиненим, просив суд суворо його не карати", — йдеться у вироку.

Суд визнав підозрюваного винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 426-1 ч. 5 Кримінального кодексу України із застосуванням статті 62, ч. 1 та статті 69 ККУ.

Що відомо про побиття строковика в Івано-Франківську

У YouTube-каналі "Військовий кур'єр України" оприлюднили відео, в якому офіцер військової частини Нацгвардії України в Івано-Франківську б'є та лає строковика. Офіцера, який побив військовослужбовця, відсторонили від службових обов'язків. За цим фактом розпочали службову перевірку та повідомили у Територіальне управління Державного бюро розслідування у Львові.

24 квітня 2023 року Івано-Франківський міський суд відправив офіцера під нічний домашній арешт.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube