Ізраїль і ХАМАС погодилися продовжити перемир'я ще на один день — WSJ

Ізраїльські солдати біля фото людей, убитих чи взятих у полон бойовиками ХАМАС, 28 листопада 2023 р. Фото: AP /Ohad Zwigenberg

Ізраїль та ХАМАС домовилися продовжити перемир'я ще на один день. Тобто режим припинення вогню триватиме вісім днів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на єгипетських офіційних осіб.

Згідно з даними видання, Ізраїль та ХАМАС домовилися продовжити тимчасове перемир'я в Газі на восьмий день. Це означає, що режим припинення вогню буде продовжено до ранку суботи.

Угода, як очікується, міститиме звільнення ще 10 заручників, переважно жінок та дітей.

Офіційного оголошення про продовження перемир'я поки що не надходило від жодної зі сторін, які ведуть переговори.

Відзначимо, що тимчасове припинення вогню набуло чинності минулої п'ятниці й відкрило шлях для гуманітарної допомоги цивільному населенню Сектора Гази, а також звільнення ізраїльських заручників з полону ХАМАС і палестинських в'язнів з ізраїльських в'язниць.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.