Нацбанк пом’якшує валютні обмеження: що зміниться з 1 грудня

Фото: УНІАН

Національний банк пом’якшує валютні обмеження для бізнесу та українців, тож уже з 1 грудня, почнуть діяти одразу чотири зміни.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

"Національний банк України продовжує пом’якшувати валютні обмеження, ураховуючи потреби збереження макрофінансової стабільності, захисту міжнародних резервів, забезпечення першочергових потреб оборони, економіки та громадян", — йдеться у повідомленні.

Що зміниться з 1 грудня

Нацбанк скасовує всі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти населенню. Це допоможе мінімізувати різницю між готівковим та безготівковим курсами та стабілізує курсові очікування і підвищить стійкість валютного ринку.

Дозволяється Експортно-кредитному агентству (ЕКА) переказувати за кордон гроші для відшкодування чи компенсації витрат за договорами страхування та перестрахування, укладеними з іноземними страховими (перестраховими) компаніями, а також для оплати витрат ЕКА, пов’язаних зі здійсненням таких операцій.

"Це зроблено для забезпечення можливості страхування ризиків під час збройної агресії РФ проти України з метою гарантування безпеки судноплавства, сприяння стабільності морських перевезень, забезпечення сталого експорту української продукції через порти України", — додали в НБУ.

НБУ розширив перелік послуг, для оплати яких можна здійснювати транскордонні перекази громадянам, зокрема учасникам бойових дій, які внаслідок збройної агресії Росії проти України потребують лікування або відновлення здоров'я за межами України. До переліку додали супутні додаткові послуги, пов’язані з процесом лікування чи реабілітації в медичних закладах іноземних держав, які є його невіддільною частиною.

Нацбанк дозволив оплату послуг, що є необхідними для створення належних умов для навчання студентів за кордоном. Зокрема: оплату за проживання, отримання візи на період навчання, трансферів від гуртожитку до навчальних офісів, харчування, страхування, медичних послуг в разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги.

Національний банк 3 жовтня скасував фіксований курс та оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу.