Попри відсутність електрики, аварії на тепломережах та обстріли міста, більша частина будинків у Херсоні з опаленням

Ексклюзивно

Більш ніж половина будинків у Херсоні з опаленням. Підключення інших до тепла ускладнює відсутність електрики, аварії на тепломережах та обстріли міста.

В одній з багатоповерхівок у спальному мікрорайоні міста, опалювальний сезон почали вчасно. Як розповів старший по будинку Віктор, зі 125 квартир, жилих зараз 50.

"В нагрівачі на сьогодні 47 градусів, тепло пішло, стіни прогріваються, вже більш-менш нормально", — розказав чоловік.

Херсон, лічильники опалення в підвалі багатоповерхівки. Фото: Суспільне Херсон

Аварійних ситуацій у системі опалення немає: нові труби встановили перед початком повномасштабної війни, розказав керівник іншої багатоповерхівки Юрій Морєв.

"Практично всі квартири запущені. Там, де відсутні жителі, ми просто не можемо спустити повітря по п'яти поверхам. Телефонуємо, пишемо прохання прислати ключі та дати доступ до квартир. Де вийшло — більш менш все працює. Інспектори з ТЕЦ все перевірили, акти підписали", — каже Юрій Морєв.

Труби тепла в підвалі багатоповерхівки, Херсон, 29 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

У квартирі Катерини Масюти в Дніпровському районі Херсона зараз тепло, але два дні тому, опалення не було.

"Тепло включили на три дні, а потім порвало трубу і опалення відключили, тому було холодно. Зігрівалися хто як міг. Я, наприклад, обігрівачі включала, газовою плитою, духовкою гріла повітря, було дуже холодно", — розказала херсонка.

Херсонка Надія живе на восьмому поверсі багатоповерхівки в одному з районів міста. За її словами, у квартирі також тепло.

"Ми 45 років тут проживаємо, треба міняти труби, саме трубку, що підходить до батареї. І робити це люди повинні самі. Хто поміняв їх, там трошки тепліше, хто не поміняв — там холодніше", — говорить жінка.

Як розповів голова іншого ОСББ Олександр Дьяков, в їх будинку опалення намагаються запустити втретє.

"Перший раз ми запустилися тепло і виникла аварія на мережі ТЕЦ. Техніки протестували дуже швидко. Потім друге стався порив. От тільки зараз, з третьої спроби, ми намагаємося запустити свій будинок. Система будинку складна, потрібно стравлювати повітря, а це питання часу", — сказав голова ОСББ.

Херсон, труби опалення в підвалі багатоповерхівки, 29 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Зараз в одному з будинків міста також тепло, роботу системи щодня перевіряє технік Володимир. За його словами, подача тепла йде, температура хороша, повітря немає.

"Був порив на теплотрасі. Довелося будинок зупиняти, а потім включати", — каже чоловік.

Пориви на теплотрасах Херсона доводиться ремонтувати щодня, розповідає майстер з ремонту обладнання теплових мереж Андрій Баранов.

"Ремонтувати доводиться практично щодня, навіть у вихідні. Раніше якось менше міняли труби. В цьому році при нинішньому керівництві ТЕЦ достатньо було труб, і в підготовчий період ми якраз і робили все. А зараз запустили вже внутрішньобудинкові схеми, але й там починається вихід із ладу", — каже майстер.

Херсон, підвал багатоповерхівки, труби опалення, 29 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

За інформацією міської військової адміністрації, станом на 29 листопада в Херсоні тепло надходить до 56 закладів охорони здоров'я та освіти. Теплоносій подали до 819 будинків зі 1143.

Для зменшення втрат тепла, в оселях херсонців, які виїхали, OSB-плитами закрили понад 900 вибитих через обстріли вікон. Серед головних проблем цього опалювального сезону місцева влада називає ризик пошкоджень котелень і мереж через обстріли, відключення об’єктів генерації від електропостачання та відсутність кадрів у теплопостачальних організаціях.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber