Протест на кордоні: Туск звинуватив уряд Моравецького у бездіяльності

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. AP/Czarek Sokolowski

Кандидат у прем'єр-міністри Польщі Дональд Туск звинуватив уряд на чолі з Матеушем Моравецьким у бездіяльності в ситуації з блокадою пропускних пунктів на кордоні з Україною.

Про це політик повідомив у кулуарах польського Сейму, передає PAP.

Журналісти під час спілкування з Туском зауважили, що його уряд зіткнеться з проблемою протесту на кордоні через два тижні. Лідер "Громадянської коаліції" відповів, що розв'язуватиме її "не через два тижні".

"Я, наприклад, сьогодні зустрічаюся з експертами та тими політиками, які будуть займатися цими питаннями", — сказав політик.

Говорячи про призначення нового уряду прем'єра Моравецького, Туск зазначив, що "оскільки вони удають, що призначили справжній уряд, то вони могли б і удати й те, що займаються реальними проблемами".

"Таку бездіяльність не можна вибачити, тому що таким чином ми ставимо під загрозу польсько-українські відносини та не дбаємо про польські інтереси", — наголосив лідер "Громадянської коаліції".

Політик вказав: "Цей уряд ставить нас усіх у дуже складну ситуацію. Партія "Право і справедливість", Моравецький і Качинський фатально, дуже по-дилетантськи, непрофесійно і до того ж цинічно розіграли українську карту".

"На початку, коли це було доречно, вони демонстрували радикально проукраїнську позицію, повністю забуваючи про польські інтереси", — підкреслив Туск.

Лідер "Громадянської коаліції" пояснив, що "з Україною треба жити у дружбі, підтримці, але водночас не нехтувати польськими інтересами".

"Вони повністю цим знехтували, а коли зрозуміли, що це розлютило людей, почали розігрувати антиукраїнську карту, а згодом взагалі відвернулися від проблеми на кордоні", — додав Туск.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда прийняв присягу в Моравецького й схвалив новий уряд, сформований провладною меншістю.

Перед цим депутат від "Громадянської коаліції" Марчин Кервінський заявив, що опозиція, яка має більшість у Сеймі, повністю сформувала уряд кандидата в прем'єр-міністри Дональда Туска.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.