Десять років за ґратами з конфіскацією майна можуть отримати троє підозрюваних в організації "референдуму" на Луганщині

. Підрахунок голосів на псевдореферендумі. Луганськ, 27 вересня 2022. Фото: АР

СБУ повідомила про підозру двом жінкам, які, за версією слідства, організували проведення фейкового референдуму в окупованих населених пунктах Щастинського району Луганщини. Також передали до суду справу щодо "депутатки народного совета ЛНР", яка голосувала за проведення так званого референдуму.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

За інформацією слідства, двоє жінок — голова "виборчої комісії" та її заступниця у вересні 2022 року організували та провели незаконний референдум у селищах окупованого Щастинського району Луганщини.

"Правопорушниці займалися складанням списків виборців, ідентифікацією осіб, що прийшли на виборчу дільницю, видачею бюлетенів та їх підрахунком, підготовкою протоколів голосування тощо", — повідомили в Службі безпеки.

Наразі їм повідомили про підозру за частинами 5 та 2 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність та умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб). Триває досудове розслідування.

Також у пресслужбі повідомили, що справу стосовно так званої депутатки "народного совета ЛНР" передали до суду.

"20 вересня 2022 року під час пленарного засідання так званого "народного совета ЛНР" вона разом з іншими "депутатами" проголосувала за "закон" про проведення "референдуму", — повідомили в СБУ.

Також після окупації Рубіжного російськими військами, вона приїхала до Рубіжного та допомагала встановлювати окупаційну владу у місті.

Її оголосили у розшук.

За інформацією СБУ, у 2023 році слідчі Служби безпеки повідомили про підозру 67 організаторам псевдореферендуму щодо приєднання Луганської області до РФ. До суду вже скеровані справи щодо 50 фігурантів.

Слідчі спецслужби скерували до суду матеріали щодо 50 фігурантів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram