Міноборони та посольство США домовилися про посилення моніторингу за переданою Україні зброєю

Міноборони та посольство США домовилися про посилення спільного моніторингу зброї. Фото: МО

Міноборони та посольство США домовилися про посилення контролю за кінцевим використанням зброї. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.

Про це повідомили у пресслужбі МО.

"Тепер Міністерство оборони забезпечить додаткову прозорість щодо зберігання та використання іноземної зброї. Окремі типи ракет, пускових установок, БПЛА та прилади нічного бачення, передані американськими партнерами, потребують ретельного контролю та особливих умов зберігання", — мовиться у повідомленні.

На виконання цього завдання підписано спільну з відділом оборонного співробітництва посольства Сполучених Штатів концепцію, ініціатором якої виступило Міноборони.

"Всі країни, які надають зброю, будуть впевнені, що вона не потрапить в чужі руки, що її контролює виключно уряд, і що вона використовується в законний спосіб. Україна робить для цього максимум. Час посилити репутацію держави, перетворивши її на ініціатора та взірець прозорості та підзвітності", — зазначив заступник глави МО Юрій Джигир.

Згідно з домовленістю, посадові особи ЗСУ проходять підготовку стосовно використання спеціальних електронних пристроїв і проводять інвентаризації на арсеналах, базах, складах по всій Україні. Необхідний нагляд за наявністю, обліком і дотриманням належних умов збереження відтепер здійснюватиме Міністерство оборони з іноземними партнерами.

Відтак, фахівці Сполучених Штатів регулярно братимуть участь у спільних перевірках на місцях та консультуватимуть з необхідних питань.

"Моніторинг кінцевого використання товарів оборонного призначення наданих США — це спільна відповідальність країни-партнера та уряду США", — вказано у концепції.

15 листопада у Міноборони погодили з моніторинговою місією Євросоюзу облік переданої зброї та військового майна.