Повітряні сили: П'ять російських бортів у травні над Брянською областю РФ збив Patriot

Ракета ЗРК Patriot запускається під час навчань в окрузі Ілан, за 80 кілометрів на захід від Тайбея, Тайвань. Фото: Associated Press

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що п'ять російських бортів над Брянською областю РФ у травні 2023 року збили підрозділи зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Про це полковник повідомив у інтерв'ю "Новинарні".

"Це була блискуча операція під керівництвом командувача Повітряних сил. Завдяки нестандартним рішучим діям підрозділи ЗРК Patriot за п'ять хвилин знищили одразу п'ять бортів на Брянському напрямку, звідки вони тоді бомбардували авіабомбами наші північні регіони", — сказав Ігнат.

Речник також розповів, що через деякий час після подій у Брянській області над Чорним морем був збитий ще один російський Су-35.

"І після цього вони на деякий час перестали там літати, бо зрозуміли, що там небезпечно, можуть збити. Patriot — це такі можливості", — додав полковник.

Збиття п'яти російських бортів над Брянською областю РФ

13 травня російське ТАСС із посиланням на джерела в екстрених службах заявило, що у Брянській області РФ розбився винищувач-бомбардувальник Су-34 та гелікоптер Мі-8.

Невдовзі росЗМІ написали, що на території регіону також зазнали катастрофи геліокоптер ще один Мі-8 та винищувач Су-35, а їхні екіпажі загинули.

Через деякий час з'явилася інформація про падіння третього гелікоптера.