Китай звинуватив есмінець США у вторгненні у свої територіальні води

Ілюстративне фото: Сьомий флот ВМС США / www.c7f.navy.mil

Китайські військові звинуватили американський есмінець USS Hopper у тому, що він нібито незаконно увійшов до територіальних китайських вод, чим серйозно "поставив під загрозу суверенітет і безпеку Китаю".

Про це повідомив китайський телеканал CGTN з посиланням на Південне бойове командування Народно-визвольної армії Китаю.

"Китайські військові в суботу заявили, що витіснили американський ракетний есмінець USS Hopper після того, як він незаконно вдерся до територіальних вод Китаю біля островів Сіша в Південнокитайському морі", — йдеться у повідомленні.

Телеканал навів заяву старшого полковника Південного бойового командування Тянь Цзюньлі про те, що китайська армія залучила свої військово-морські та військово-повітряні сили для "відстеження, моніторингу та попередження" судна.

Він зазначив, що проникнення в територіальні води Китаю є "залізним доказом" прагнення Вашингтона до "морської гегемонії" та "мілітаризації Південнокитайського моря".

Натомість у США заявили, що їхній есмінець не порушував міжнародного права у Південнокитайському морі, а діяв згідно з правилами.

Про це йдеться у заяві Сьомого флоту ВМС США.

"25 листопада USS Hopper відповідно до міжнародного права відстоював права судноплавства та свободи в Південнокитайському морі поблизу Парасельських островів", — йдеться у заяві, поширеній пресслужбою Сьомого флоту ВМС США.

З документа випливає, що пізніше корабель "покинув зону надмірних вимог і продовжив операцію в Південнокитайському морі".

Есмінець ВМС США USS Hopper, фото: Сьомий флот ВМС США / www.c7f.navy.mil

Як стверджується в заяві, дії екіпажу есмінця були спрямовані на підтримку "прав і свобод, а також законного користування морем" через "заперечення обмежень на мирний прохід кораблів, запроваджених Китайською Народною Республікою, Тайванем та В'єтнамом".

"Незаконні та масштабні претензії у Південнокитайському морі становлять серйозну загрозу свободі мореплавання, у тому числі свободі судноплавства та прольоту, вільній торгівлі та безперешкодній комерції, а також свободі економічних можливостей для прибережних країн Південнокитайського моря", — додали у пресслужбі.

Що відомо про протистояння у Південнокитайському морі

Відомо, що Китай упродовж десятиліть заперечує з кількома країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону належність низки островів у Південнокитайському морі, на шельфі яких знайшли значні запаси вуглеводнів. Йдеться про архіпелаг Сіша (Парасельські острови), острови Наньша (Спратлі) та Хуан'янь (риф Скарборо). У цю суперечку тією чи іншою мірою залучені В'єтнам, Бруней, Малайзія та Філіппіни.

Ситуація в регіоні часто ускладнюється через прохід військових кораблів США, які, за твердженням китайського МЗС, порушують міжнародне право, підривають суверенітет та безпеку КНР. Пекін неодноразово висловлював протести із цього приводу. Своєю чергою у Вашингтоні заявляли, що американські кораблі плаватимуть скрізь, де це дозволяє міжнародне право.