Президент США вшанував пам'ять жертв Голодомору

Президент США Джо Байден під час брифінгу, штат Массачусетс, 24 листопада 2023 року. Фото: AP /Stephanie Scarbrough

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вшанував пам’ять українців, які загинули під час Голодомору 1932-33 років.

Про це йдеться у його заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

“Дев’яносто років тому нелюдська політика Йосипа Сталіна та радянського режиму створила “голодну смерть”. Мільйони українців — чоловіків, жінок і дітей — страждали і померли від голоду в 1932-1933 роках через штучний голодомор. Сталін та його режим систематично захоплювали українське зерно та ферми, перевозили українське зерно в інші частини СРСР, використовуючи це як тактику придушення української національної ідентичності”, — йдеться у заяві Байдена.

Також він наголосив, що нині українська сільськогосподарська інфраструктура знову стає мішенню, цього разу Володимира Путіна "у межах його прагнення завоювань та влади".

“Російські сили прагнуть знищити економіку та незалежність України, навмисно завдаючи шкоди полям і руйнуючи українські зерносховища та порти. Це не просто атака на економічну безпеку України, це цинічний напад на продовольчу безпеку скрізь. Путін завдає шкоди найуразливішим громадам світу заради прибутку Росії”, — зазначає президент США.

Байден відзначив, що у ці роковини американці пам’ятають та вшановують всіх тих, хто пережив такі труднощі, та тих, хто продовжує боротися проти тиранії.

“Ми також зобов’язуємося запобігати стражданням, захищати фундаментальні свободи та реагувати на порушення прав людини, коли б і де б вони не відбувалися. Ми залишаємося у єдності з Україною”, — додав Байден.

25 листопада президент України Володимир Зеленський звернувся до українців в день пам’яті жертв Голодомору. Він подякував країнам, які визнали Голодомор злочином та геноцидом українського народу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 55 держав-членів ООН і делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932−1933 років.

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні вшановують кожного року в останню суботу листопада.