Строковиків, які відслужили належний термін, демобілізують — Данілов

Важливо
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Київ, 22 квітня 2022 р. Фото: AP

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов 24 листопада сказав, що строковиків, які відслужили необхідний термін, демобілізують. Це ухвалили на Ставці головнокомандувача.

Про це Данілов сказав в ефірі Українського Радіо.

Секретар РНБО нагадав, що 24 листопада відбулася чергова Ставка головнокомандувача. Велику увагу на ній приділили масштабному плану з мобілізації, "щоби справедливо займалися питаннями долучення до нашого війська тих людей, які необхідні нам для оброноздатності нашої країни", сказав Данілов.

"Щодо мобілізації людей, які проходили строкову службу, то президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться і ми розуміємо, скільки їх", — розповів Олексій Данілов.

На думку посадовця, це є справедливим стосовно тих, хто повністю відслужив строкову службу.

Водночас якщо хтось матиме бажання лишитися в Збройних силах, то зможе підписати контракт і продовжити військову службу, додає Данілов.

Наступного тижня представлять комплексний план із мобілізації в Україні. Про таке заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції з президентом Литви Едгарсом Рінкевичсом — передавала раніше кореспондентка Суспільного.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

6 листопада президент Володимир Зеленський вніс до ВРУ законопроєкти про затвердження його указів щодо продовження в Україні дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації ще на 90 діб. Того ж дня комітет з питань нацбезпеки, оборони в розвідки підтримав законопроєкти. 9 листопада Володимир Зеленський підписав відповідні укази про продовження дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації в Україні.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.