НАЗК виключило три грецькі компанії-перевізники зі списку міжнародних спонсорів війни

. НАЗК. Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції виключило грецькі компанії Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine та TMC Tankers LTD з переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.

Як зазначили у Нацагентстві, рішення було ухвалено після того, як компанії припинили транспортування російської нафти.

"Росія завжди використовувала енергоносії, зокрема нафту, як зброю. Це і досі дозволяє РФ впливати на інші держави, навіть попри накладені на неї санкції. Важливо, аби все більше міжнародних компаній відмовлялося співпрацювати з Росією, особливо в нафтовій сфері. У першу чергу, це послаблює економічні спроможності військової машини агресора. І тут вже мовиться не тільки про доброчесність та відповідальність таких компаній, але й можливість не потрапити під санкції", — підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.

Улітку 2023 року Нацагентство відновило статус "спонсорів війни" щодо п'ятьох грецьких компаній-перевізників — Dynacom Tankers Management, Delta Tankers LTD, Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine, TMC Tankers LTD.

"НАЗК відкрите до співпраці з міжнародним бізнесом та готове провести консультації щодо кроків, необхідних для виключення з переліку кожної окремої компанії", — додали у пресслужбі відомстві.

29 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції оголосило, що тимчасово зупиняє статус цих грецьких компаній-перевізників та угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни.