НБУ випустив пам’ятну монету "Рік Дракона" з шевроном ЗСУ

Пам'ятна монета "Рік Дракона", реверс. Фото: з сайту НБУ

Національний банк у п’ятницю, 24 листопада, ввів у обіг пам’ятну монету "Рік Дракона". Номінал монети становить 5 гривень, тираж — 80 тисяч штук. Нова пам'ятна монета міститиме, зокрема, шеврон Збройних Сил України як символ відваги та сили українських захисників. Придбати монету у сувенірній упаковці можна за 131 гривню.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у Фейсбуці.

"Рік наближається до завершення, і ми, як планували, готові презентувати вам традиційну пам’ятну монету у стилі 12-річного східного календаря із символом наступного року – Драконом. Однак дещо незвичну – з присвятою Збройним Силам України. Для нас 2024-й – це передусім рік продовження боротьби, героїзму та мужності наших воїнів, які зустрінуть його на фронті, захищаючи Україну", — йдеться в повідомленні.

На реверсі монети в центрі зображено стилізований символ східного календаря 2024 року – дракона. Праворуч на драконі – шеврон Збройних Сил України.

НБУ випустив пам’ятну монету "Рік Дракона" з шевроном ЗСУ. Фото: з сайту НБУ

На аверсі по колу зображені 12 символів східного календаря, в центрі кола – стилізований годинник зі стрілкою, що вказує на дракона.

НБУ випустив пам’ятну монету "Рік Дракона" з шевроном ЗСУ. Фото: НБУ

Придбати пам’ятну монету "Рік Дракона" можна з 24 листопада в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Через інтернет-магазин планують реалізувати 40 тисяч монет. Зазначається, що перші 15 тисяч монет будуть доступні для купівлі в день її введення в обіг.

Крім того, поступово монета реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк") у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.

НБУ випустив пам’ятну монету "Рік Дракона" з шевроном ЗСУ. Фото: НБУ

Раніше у листопаді до річниці визволення Херсонщини від російських військ Національний банк ввів в обіг нову памʼятну монету "Антонівський міст".

У жовтні НБУ випустив монету "Українська мова".