У Нідерландах пройшли акції протесту після перемоги на виборах ультраправих

Передвиборчий плакат партії Герта Вілдерса PVV знімають у Гаазі, Нідерланди 23 листопада 2023 року. Фото: AP Photo/Aleksandar Furtula

У Нідерландах в Амстердамі та Утрехті після перемоги "Партії Свобода" правого популіста Герта Вілдерса на парламентських виборах у четвер, 23 листопада, сотні людей вийшли на вулиці на знак протесту.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що в Утрехті близько тисячі людей відгукнулися на заклик лівих партій провести демонстрацію під гаслом "Ви не самотні". Аналогічна акція протесту відбулася в Амстердамі.

"Ми хочемо показати жителям Нідерландів, що ми ніколи нікого не залишимо наодинці і що ми відстоюємо права всіх", — заявили організатори демонстрації в Утрехті.

Як пише DW, студентка із Сирії Джуді Каражолі в інтерв'ю агентству AFP пояснила, що її “дуже налякала” перемога Вілдерса. При цьому вона назвала "Партію свободи" (PVV) відверто расистською партією. Каражолі розповіла, що її друзі — біженці з посвідкою на проживання — тепер бояться за своє майбутнє. Журналісти нагадали, що у рамках своєї програми PVV закликає, зокрема, позбавити сирійських біженців посвідки на проживання, оскільки деякі райони Сирії наразі "безпечні".

На парламентських виборах, що відбулися в середу, 22 листопада, партія Вілдерса отримала 37 зі 150 місць у парламенті. Таким чином вона створить там найбільшу фракцію. Зазначається, що на Нідерланди наразі чекає складний процес формування уряду, оскільки інші політичні сили поки що виключають можливість стати партнерами PVV.

DW також нагадує, що під час виборчої кампанії Вілдерс закликав закрити кордони країни для прохачів притулку. У передвиборчій програмі "Партії свободи" також були положення про зниження соціальної підтримки мігрантів і заборону ісламських шкіл. Партія Вілдерса також прагне домогтися проведення "обов'язкового референдуму" з питання про вихід Нідерландів з ЄС.