Латвія продовжила підтримку українських біженців

ЗМІ

Сейм Латвії схвалив продовження підтримки українських біженців і передачу Україні рухомого майна, що перебуває у володінні Сейму, зокрема автомобілі. До того ж продовжив допомогу українським біженцям ще на рік.

Про це пише латвійська телерадіокомпанія LSM.

Цей закон із середини лютого дозволяє передавати Україні автомобілі, конфісковані у п'яних водіїв. Також самоврядування має право жертвувати країні, що відбиває напад РФ, фінансові кошти або майно.

У нових поправках, які сьогодні ухвалив латвійський Сейм, дозволяють й іншим офіційним структурам безоплатно передавати Україні рухоме майно – для цього в кожному випадку знадобиться відповідне рішення Кабінету міністрів. Сам Сейм за новим регулюванням зможе передавати Україні своє майно, ухвалюючи рішення самостійно, на підставі нормативів, що регулюють роботу парламенту.

Видання зазначає, що, судячи з інформації Електронної системи закупівель, у володінні Сейму перебуває 71 одиниця техніки, а в листопаді оголосили про закупівлю на придбання полісів OCTA для більш ніж 60 легкових автомобілів, вантажного фургона, двох причепів і трактора. Здебільшого у володінні парламенту перебувають автомобілі Audi A6.

Ті самі поправки продовжили до кінця 2024-го програму первинної допомоги – зокрема з житлом і продовольством – українським біженцям, які прибувають до Латвії.

Що відомо про передачу Латвією конфіскованих авто Україні

8 лютого У Латвії запропонували пожертвувати Україні конфісковані у п'яних водіїв автомобілі. Зміни ініціював міністр фінансів Латвії Арвілс Асераденс, який запропонував внести поправки до закону, що дозволять безоплатно передавати Україні автомобілі, конфісковані за кермування у стані сп'яніння.

17 лютого парламент Латвії схвалив поправки до закону, який дозволив передавати для української армії автомобілі, конфісковані у п'яних водіїв.

Станом на 5 червня Латвія передала Україні 66 автомобілів, які були конфісковано у п'яних латвійських водіїв.