У Тернополі встановлюватимуть новорічну ялинку

Цього року в Тернополі планують встановлювати головну ялинку. Це буде раніше придбане новорічне дерево та ілюмінація для нього. Прикрасити ялинку хочуть патріотичними іграшками, які зроблять власноруч тернопільські школярі. За електрику погодилися платити підприємці.

Встановлюватимуть новорічну ялинку в понеділок, 27 листопада. Про це Суспільному повідомив директор комунального підприємства "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

За його словами, засвітити її планують до Дня святого Миколая, 6 грудня.

"Буде інше місце, тому що на тому місці, де колись вона стояла, проводяться роботи із влаштуванню водопостачання і це буде заважати. Ялинка посунеться трошки вперед. Ілюмінація та, що була 4 роки назад. У нас стало трошки менше іграшок, тому що в процесі тих років, як ми ставили, вони трошки понищилися, але я так розумію, школи наші будуть робити патріотичні саморобні іграшки, які будуть встановленні на ялинку".

Олег Лехіцький. Фото: Суспільне Тернопіль

Олег Лехіцький каже, на встановлення головної ялинки грошей з місцевого бюджету витрачати не будуть. Витрати на електроенергію погодилися оплатити підприємці Тернополя. За приблизно півтора місяця у попередні роки на електрику витрачали до 8 тисяч гривень.

Ми запитали у тернополян, яких зустріли на Театральному майдані, чи підтримують вони рішення про встановлення головної новорічної ялинки в місті.

Артур Стасюк, тернополянин: "Я вважаю, що в такий час українцям потрібно підтримувати новорічний та різдвяний настрій. Нічого поганого в цьому не бачу, тому що поки ми маємо можливість це робити, принаймні в нашому місті, я вважаю, це нормально".

Артур Стасюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Світлана Павлик, тернополянка: "Так, треба. Дітям треба свят. Для того, щоб був новорічний настрій, атмосфера, дітки, щоб могли прийти, погуляти, тому думаю варто поставити. Звичайно, без всяких концертів, якихось таких дій, але для того, щоб була ця новорічна атмосфера, потрібно".

Світлана Павлик, перша ліворуч. Фото: Суспільне Тернопіль

Антон Рекуш, тернополянин: "З одного боку, не до свят нам, з іншого боку також є діти і воїнів і не тільки, в мене також двоє дітей. Певно, що вдома все одно всі це зроблять. Напевно, більше ні, ніж так".

Антон Рекуш. Фото: Суспільне Тернопіль

Діана Лиха, тернополянка: "Я вважаю, просто хоча б заради дітей, вони і так живуть в реаліях війни, розуміють, що таке повітряні тривоги, укриття і таке всяке. Я думаю, що хоча б заради діток зробити якесь мінімальне свято для них, бо дорослі можуть обійтись без цього, а діти мають вірити в казки".

Діана Лиха. Фото: Суспільне Тернопіль

Наталія, тернополянка: "Не варто, ставити, коли в країні йде війна, краще ці гроші спрямувати на армію. Це не час для святкування".

Нагадаюємо, минулого року головної ялинки в Тернополі не встановлювали. Таке рішення у міськраді прийняли після онлайн-голосування, яке провели серед жителів громади. Тоді 70 відсотків людей, які пройшли опитування, проголосувати проти її встановлення. На різдвяно-новорічні свята на Театральній площі працювала Резиденція святого Миколая та Різдвяна шопка.