Харківська ОВА планує витрати 450 тис. гривень на опитування про вплив російських ІПСО на жителів Харкова

Ілюстративне фото. Центр Харкова під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фото: Суспільне Харків

Харківська обласна військова адміністрація оголосила тендер на проведення опитування громадської думки. Посадовці хочуть дізнатися, як російські ІПСО впливають на жителів Харкова. На це планують витратити 450 тис. гривень.

Тендер опублікували 21 листопада в системі закупівель Prozorro, написав "Харківський антикорупційний центр".

Про що дослідження, яке хоче замовити Харківська ОВА

За даними документів, які розмістили на Prozorro, обладміністрація хоче отримати послугу "з аналізу деструктивного впливу російських інформаційно-психологічних операцій на формування громадської думки серед населення міста Харкова".

За вимогами тендеру, опитування мають провести у Харкові. Переможці тендеру мають опитати методом особистого інтерв’ю ("face-to-face") з фіксацією на планшети CAPI. В опитуванні мають взяти участь не менше 800 респондентів віком від 18 років.

Тендер міської ради на аналіз деструктивного впливу російських інформаційно-психологічних операцій на формування громадської думки серед населення міста Харкова. Фото: Prozorro

"Загальний обсяг анкети розрахований на опитування тривалістю до 30 хвилин і орієнтовно матиме до 35 запитань", — сказано у документах.

З обласного бюджету на опитування витратять 450 тис. гривень. Послугу мають надати до 31 грудня 2023 року. Аукціон має відбутися 30 листопада.

Опитування жителів Харкова про російське ІПСО: коментар обладміністрації

Керівниця облдепартаменту масових комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Ярослава Бережна у коментарі Суспільному сказала, що опитування планують повести у рамках програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2026 роки.

Директорка обласного департаменту комунікацій Ярослава Бережна. Фото: Ярослава Бережна/Facebook

"Основна мета прописана в технічному завданні до тендерної документації. Зокрема, аналіз деструктивного впливу російських інформаційно-психологічних операцій на формування громадської думки щодо реального перебігу бойових дій на фронті, повоєнного відновлення та вступу України до ЄС, дискредитації української влади та міжнародних союзників, Збройних Сил України та силових структур, а також з метою оцінки громадської політичної освіченості, якості процесів і результатів діяльності державних органів, рівнів фінансового та безпекового становища населення Харкова", — переказала Бережна тендерну документацію.

Також очільниця обласного департаменту комунікацій зазначила, що це дослідження "забезпечить зворотний зв'язок з громадськістю та дозволить оцінити рівень впливу наративів російської пропаганди на цивільне населення Харкова".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube